TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Yamaha får Spotify

I begynnelsen av november vil alle Yamahas surroundreceivere fra og med RX-V673 og oppover, få innebygd Spotify.

Yamaha får Spotify

Alle eiere av nye Yamaha-receivere fra modell RX-V673 og oppover, kan i begynnelsen av november glede seg over Spotify-oppgradering. Det betyr at om du har en Spotify-konto, kan du få direkte tilgang til musikken, dine egne og andres spillelister direkte, uten å koble via en datamaskin.

Med mindre du bare skal sette i gang en spilleliste, enten din egen eller en som er anbefalt på forsiden, er det litt tungvint å bruke Spotify uten tastatur. Derimot blir dette langt enklere med Yamahas fjernkontrollapp for bærbare Apple- eller Android-produkter. Da får du søkt etter all musikken du ønsker med et virtuelt tastatur på berøringsskjermen.

Dette er nok først og fremst en god nyhet for Android-brukere, da alle med iPhone eller iPad uansett kan bruke Spotify-appen på mobilen eller nettbrettet, og strømme til receiveren via AirPlay.

Men vi synes uansett Spotify er en velkommen utvidelse av Yamaha-produktene.

Eksisterende receivere blir automatisk oppgradert
Spotify lanseres som nevnt i begynnelsen av november, og blir tilgjengelig for alle eiere gjennom en oppdatering av receiverens programvare. Står receiveren tilkoblet nettverk, vil den automatisk oppdatere seg selv når ny programvare er tilgjengelig, uten at brukeren trenger å tenke på det.

Annonse

yamaha.no

(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

XGIMI Aura 3: Ultranært med 4K/120 Hz

Gamle 4K Blu-ray-spillere kan få Dolby Vision 2 – men det er en hake

Marantz legger til Dirac-støtte for hele Cinema Series 2

McIntosh har en ny sjef til hjemmekinoen

Nå kan du bestille Samsung The Freestyle+, og dette blir prisen

Leicas nye miniprojektor går til 220 tommer

Ny generasjon hjemmekinoreceivere

Slutt på pæreskift og armlenekamper i mørket

Stilig Google-projektor fra Epson

Epsons ultra-nærprojektor: 150 tommer med Bose-lyd

Endelig! Ny hjemmekino fra Arcam

Luksuskino krymper

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.