Den lille GO-radioen har vært en dundrende sukses med over 50.000 solgte apparater på to år. Men nå tilbakekaller Pinell alle radioene, på grunn av en produksjonsfeil i batteriet hos en tredjeparts leverandør, som i sjeldne tilfeller kan forårsake overoppheting.
Pinell sier i en pressemelding at feilen har oppstått i 14 av 50.000 solgte radioer av denne typen. Derfor har de besluttet å tilbakekalle produktet, uten kostnad for kunden.
De ber sine kunder med en Go eller Go+ å trekke ut stikkontakten og følge instruksjonene for tilbakelevering nedenfor.
Alle kunder vil få skiftet ut batteriet med et nytt fra en annen produsent og få returnert radioen med helt nytt batteri.
Det nye batteriet er utviklet og levert av den norske leverandøren Hans H. Schive AS. Tilbakekallingen og returprogrammet omfatter bare modellene Pinell GO og GO+.
Slik går du frem:
- Gå inn på www.pinell.no og følg lenken til informasjon om returprogrammet
- Les instruksjonene og fyll ut skjemaet. Hvis du har mer enn én radio, fyller du ut skjemaet en gang for hver av dem
- Når du er ferdig får du opp en postlapp med forhåndsbetalt porto som du skriver ut
- Pakk radioen din forsvarlig i en eske, klistre på postlappen og lever den på nærmeste postkontor
- Batteriet vil bli skiftet ut og du vil få radioen din tilbake i forbedret versjon.
- Hvis du har ytterligere spørsmål rundt returprosessen, kan du kontakte Pinell på tlf: 22 74 88 40
Les videre med LB+
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!
Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!
LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-
Tilgang til ALT LB+ innhold
LB+ total 12 måneder
Tilgang til ALT innhold i 12 måneder
- Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
- Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
- Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
- L&B TechCast – en podcast av L&B
- Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
- Deaktiver annonser
- L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!