TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Hør stereo til millioner

Opplev Naim Statement og Focal Sopra 3 i København i helgen

Hør stereo til millioner

Hvis du er i København den kommende helgen, så kan du benytte muligheten til å høre high-end på sitt aller beste. Det handler om den – bokstavelig talt – megadyre forsterkeren Naim Statement.

For første gang i verden presenteres Statement-forsterker fra Naim Audio sammen med de helt nye Sopra N03 fra Focal. Det er også Skandinavisk premiere, da det er første gang Statement-forsterkeren vises i Norden.

Med en pris på over 2 millioner kroner for selve forsterkeren, 190.000 kroner for musikkstreameren og høyttalere 180.000 kroner snakker vi altså om et stereoanlegg til godt over 2 millioner kroner. Så det er lov å ha høye forventninger.

Foto: Naim
Naim Statement-forstærkersettet er med 90 cm i høyden fysisk overveldende. Foto: Naim

Naim Audio ligger i Salisbury, sørvest for London og knapt 20 km fra Stonehenge . Selskapet har produsert hi – fi i den tunge enden siden 1970. Det har alltid blitt gjort for hånd, med samme presisjon som de sveitsiske urprodusentene. Som mange andre audio produsenter har Naim også utvidet sin virksomhet med en bilstereo avdeling . Men de selger ikke til hvem som helst. Skal du høre Naim lyden i bilen må du nemlig skaffe deg en Bentley. Mark Raggett fra Naim Audio er tilstede under hele arrangementet. Han har selv vært ansatt hos Naim siden 1980, og vil kunne svare på de fleste spørsmål.

Focal Sopra No3 er topmodellen i Sopra-serien, som hadde verdenspremiere på High-end messen i München i 2016.

Annonse
Foto: Lasse Svendsen, Lyd & Billede
Focal Sopra No 3 hadde premiere på High-End 2016 i München. Foto: Lasse Svendsen, Lyd & Bilde

Det er Terton Audio, som står bak helgas arrangement, som foregår på Radisson Blue på Falkoner Alle 9 i Frederiksberg. Der er åpent kl. 10-14 begge dagene.

tertonaudio.dk

 

(f. 1964): Journalist og tester. John har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2013, hvor han skriver om hi-fi, høyttalere, computere, gaming og teknologihistorie. John har beskjeftiget seg med teknologijournalistikk siden 1982(!), og har arbeidet for tallrike magasiner i forskjellige roller; blant annet GEAR, High Fidelity, Komputer for alle, Illustreret Videnskab, Ny Elektronik, PC World og Privat Computer. Han har dessuten skrevet tallrike bøker og undervisningsprogrammer om IT.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

CH Precisions søsterselskap digitaliserer RIAA-trinnet

FiiO M25: Du velger DAC-en selv

Denne ripper CD-er uten PC

Philips slår et slag for mikrostereoanlegget med Fidelio FA7

Komplett streaming med Matrix Audio TS-1

Marantz: Du kan koble til platespilleren

Fosi Audio tar steget fra forsterkere til strømming med S3

Aurora tar Argon Audio inn i den direktedrevne verdenen

Unik diamantteknikk i Audio-Technicas nye flaggskip-pickup

McIntosh første forforsterker med streaming.

Yamahas lille streamingforsterker er tilbake, men prisen er nesten tredoblet

Friksjonsfri platespiller

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.