TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Få full tilgang LB+ Total 1 uke - Stoppes automatisk!

Aktiv Dynaudio Focus 110A

Aktive høyttalere har skreddersydde forsterkere innebygget, Dynaudio Focus 110A har to i hver høyttaler.

Av / 15.03.09 - 09:00
Aktiv Dynaudio Focus 110A

Høyttalerne ser nøyaktig ut som Focus 110 som de er basert på, men det er inntil man snur høyttaleren. Da ser man at kjøleribbene til forsterkerne stikker ut, og den har tilkoblinger for en forforsterker. Eller CD-spiller med variabel volumjustering.

På baksiden sitter også små brytere hvor man kan justere frekvensresponsen i bass, mellomtone og diskant, for optimal frekvensrespons og tilpasning til høyttalernes plassering i rommet.
En 50 w forsterker til hvert av elementene driver høyttalerne, som i motsetning til Dynaudios proffmonitorer og PC-høyttaleren MC15, er beregnet for vanlige rom.
Focus 110 A har et 5,25” basselement i et støpt lettmetallchassis drevet av en 3” aluminiums-svingspole, og en Esotec+ diskant, med et neodymium magnetsystem og svingspole i aluminium.
Mens basselementet bruker Dynaudios sprøytestøpte MSP-membran i ett stykke (Magnesium Silicate Polymer), er Esotec+ diskantens membran en vevd silkedome med en spesiell coating, som skal gjøre diskanten mer nøytral,  med færre egenresonanser.

Focus 110 A vil koste 16.999 kroner paret, men da er det altså med innebygget forsterker. Følg med for test i en kommende utgave av Lyd & Bilde.
Dynaudio
Tekniske data

System: 2-veis aktiv
Forsterkereffekt: Diskant 50 W / Bass 50 W
Energiforbruk: Min: 10 W / Max: 90 W
Frekvensgang: (+/- 3 dB) 45 Hz – 21 kHz
Bassprinsipp: Bassrefleks
Vekt: 8,5 kg
Dimensjoner: (B x H x D) 173 x 305 x 322 mm

Focus 110 A leveres i fire forskjellige tresorter i ekte trefiner; sort ask, palisander, lønn og kirsebær. Fra april vil den også kunne fås i sort high gloss og hvit high gloss uten ekstra omkostninger.

Annonse

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Hotaru: Den svevende platespilleren

Stor lyd i ministørrelse

Nytt flaggskip fra Nagaoka

Mer effekt og forbedret teknologi

Superkompakt strømmeforsterker

Etterlengtet oppdatering på 1350 Watt

Lommespilleren gir hi-fi-lyd både hjemme og borte

Derfor elsker vi musikk - skyldes genene dine

Rimeligere alt-i-ett-boks

Rega klargjør nytt forsterkersett

Nagra: Sveitserklokke for vinylelskere

Forbedret budsjettutgave

Lyd & Bilde