TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

Nyhet

Sonys spill Concord stenger etter bare to uker

Playstation stenger serverne og refunderer pengene til alle som har kjøpt spillet.

Av / 04.09.24 - 12:55
Sonys spill Concord stenger etter bare to uker

I august ble online-actionspillet Concord lansert for Windows og Playstation 5. Det ble utviklet over åtte år av Firewalk Studios, som ble kjøpt opp av Sony Interactive Entertainment i 2023. Men lanseringen har ikke gått helt som planlagt, med laber interesse fra spillerne. Derfor tar Sony nå drastiske grep og stenger serverne etter bare to uker.

Problemet for spillet sies å være at det konkurrerer i et mettet marked der det må kjempe om spillere med titler som blant annet Overwatch 2 og Valorant. Kritikken har blant annet gått på at spillet «har enkelte elementer som er bra, men mange andre som er dårlige», at det ikke er noe unikt som gjør at det skiller seg ut fra mengden, og at grafikken er kjedelig med uinspirerte baner. Det har heller ikke hjulpet at det koster 40 dollar sammenlignet med konkurrenter som er gratis å spille.

Sonys spill Concord stenger etter bare to uker 1
Svært få samtidige spillere førte til nedleggelse (SteamDB.info)

Allerede fra lansering var interessen lavere enn under betatestingen, med mindre enn 700 (!) spillere pålogget i dagene etter lanseringen. Og bare 25.000 eksemplarer var solgt, noe som bare innbrakte én million dollar. Det er pinlig dårlig for et spill som er anslått å ha kostet 50-200 millioner dollar å utvikle.

I et innlegg på Playstation-bloggen i går kunngjorde Ryan Ellis i Firewalk Studios at spillet vil bli lagt ned på fredag. De vil da vurdere om de skal redesigne spillet og gi det ut på nytt eller bite i det sure eplet og legge det helt ned. Uansett hvordan du kjøpte spillet, er du lovet pengene tilbake.

Kilde: Playstation Blog

Annonse

 

Willow-floppen kostet strømmegiganten over 1,1 milliarder

Disney+ "kastet" bort 1,13 milliarder på Willow-fiaskoen.

Les videre
(f. 1969): Journalist og nyhetsredaktør. Jonas har jobbet for Lyd & Bilde siden 2007 med det meste som kan kalles bærbart. Det vill si mobiler, trådløse høyttalere og hodetelefoner. Iblant kommer testingen inn på kollegaenes områder innenfor multiromslyd, hjemmekino og foto. Han startet sin bane som teknikkjournalist på IDG og skrev blant annet for PC för Alla, Internetworld og det som senere ble M3.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

PS5 Pro-en din har kjørt med den gamle oppskaleringen, men det retter Sony nå automatisk

Steam Frame koster €1.049, og bare de heldige vinnerne av en loddtrekningen får kjøpe

Slik ser IKEAs og Xbox' nye gamingmøbler ut

Slik kommer GTA 6 til å se ut på spillkonsollen din: Rockstar løfter sløret for 27 minutter med gameplay

Åpent gamingheadset fra HyperX

Skal headsettet ditt stenge verden ute eller inne?

Spill PS5-spill på din Steam Deck

Slik spiller du gamle Xbox-spill på PC

Sony skroter fysiske utgivelser fra 2028

Derfor kan en raskere skjerm gjøre deg til en bedre gamer

Endelig et grafikkort du har råd til. Det er laget av papp

Ny Nintendo Switch 2 får utskiftbart batteri, mens Switch 1 utgår i Europa

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.