Entusiastene, eller mer presist, samlerne sikler nok allerede over den olivengrønne utgaven. Som bare kommer i 1500 eksemplarer. Men da har man et temmelig sjeldent Leica-kamera.
Leica M10-P Edition Safari, leveres med en Summicron-M 50mm f2 Edition ‘Safari, også den olivengrønn. Men i et langt lavere opplag på kun 500 eksemplarer.
Kameraet er en begrenset utgave i grønt av Leica M10-P, som vi nylig testet.

Safari-utgaven leveres med en minne- og visittkortholder – og bærerem i brunt okseskinn.
Teknisk sett er den identisk med en sort eller sølvgrå M-10 P, med den samme 24 Mp fullformat bildebrikken, Maestro II bildeprosessor, og markedets stilleste lukkerlyd.
Les om vårt favoritt kompaktkamera her

M10-P Edition Safari, er langt fra det første olivengrønnekameraet fra Leica. Tid om annen har de lansert Safari-utgaven helt siden 60-tallet.
Leica R3 Safari for eksempel, fra 70-tallet, hvor Leica samarbeidet med Minolta om elektronikken i kameraene, og den langt nyere M-P Safari.
Les om kameraet som bare tar sorthvittbilder her

Kamereaet er tilgjengelig fra i dag til 81.000 kr, mens Summicron-M 50 f2 Edition Safari er tilgjengelig fra 15. februar, til 26.500 kr.