TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Nyhet

Polestar lanserer elektrisk offroad-sykkel

Polestar har presentert en el-sykkel i begrenset opplag i samarbeid med svenske Allebike.

Av / 25.09.24 - 16:16
Polestar lanserer elektrisk offroad-sykkel

Elbilprodusenten Polestar og den svenske elsykkelprodusenten Allebike har presentert sitt andre felles prosjekt: en elektrisk terrengsykkel kalt Allebike Elize Polestar Engineered.

Den fulldempede terrengsykkelen er utstyrt med en Öhlins RXF38 w.2 29 luftdemper foran med 170 mm vandring og en TTX2Air-demper bak med 160 mm vandring.

Polestar lanserer elektrisk offroad-sykkel 1
(Foto: Polestar)
Les også Nyhet: Polestar 3 Polestars første SUV blir også produsert i Kina.

Rammen er laget av karbonfiberforsterket polymer og er designet for sti- og enduroløyper. Sykkelen har et mullet-oppsett med forskjellige hjulstørrelser foran og bak og en 64 graders vinkel på styrerøret, noe som ifølge produsenten gir bedre manøvrering i nedoverbakker.

Den elektriske motoren er en Shimano EP8, og batteriet har en kapasitet på 750 Wh. Sykkelen er utstyrt med elektrisk sadelheving, elektronisk girskift og den nyeste Shimano Auto Shift-teknologien.

Les også Nyhet: Polestar 4 prøvekjørt Sterk utfordrer til Porsche, Audi, BMW og Mercedes-Benz.

Produsentene oppgir at demperne er innstilt for å gi kjøreegenskaper som ligner på Polestars elektriske SUV-er. De hevder at dette oppsettet skal gi gode offroad-egenskaper og en engasjerende kjøreopplevelse.

Annonse
Polestar lanserer elektrisk offroad-sykkel 2
(Foto: Polestar)

Allebike Elize Polestar Engineered selges gjennom Polestar Additionals nettbutikk til en pris på 8 900 euro (ca. 109.000 norske kroner). Leveringen håndteres av Allebike.

(f. 1973): Sjefredaktør L&B Home. Peter har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2012. Han har vært aktiv som tech-journalist for tallrike medier siden 1998, blant annet som sjefredaktør for gadgetmagasinet GEAR og som journalist for magasinene PC World og Privat Computer. Peter skriver om smartmobiler og andre bærbare enheter samt om teknologisk innovasjon, inkludert 5G, elektrisk mobilitet og smarte hjem.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Videoapper kommer til Android Auto

Hyundai: Studentens elektriske drømmebil

Slik unngår du at en selvkjørende elbil ødelegger mobilkameraet ditt

Genesis tar kampen med Tesla

Volvo først med Android Auto-nyheter

Så enkelt er det å hacke bilen din

Peugeot: Populær elbil får kraftig oppdatering

Elektrisk terrengbil for norske forhold

Hjernen elsker bilkjøring mer enn musikk

Fords elbil-suksess blir enda bedre

SUV med 1000 km rekkevidde og ekstrem ladehastighet

Pump sykkelen uten å bli svett

Lyd & Bilde