TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Nyhet

Første bilder av Volkswagen ID.7 Tourer

Bilder av den kamuflerte bilen har blitt offentliggjort, og lanseringen forventes å finne sted i Europa i 2024.

Av / 01.11.23 - 12:40
Første bilder av Volkswagen ID.7 Tourer

Volkswagen har produsert stasjonsvogner i over 60 år under merkenavnene Variant og Shooting Brake. Med ID.7 Tourer introduserer den tyske bilprodusenten nå sin første helelektriske stasjonsvogn. Bilen er fortsatt kamuflert, men bildene gir et inntrykk av bilens form og design.

Aerodynamikk er en sentral del av Volkswagens design. ID.7 fastback-versjonen har en vindmotstandskoeffisient på 0,234, og ID.7 Tourer ligger like bak med en koeffisient på 0,242. Kamuflasjedesignet på bilen er basert på en tidligere presentert flerlagslakkering fra ID.7 fastback.

Les også Nyhet: Elektrisk stasjonsvogn fra Skoda Skoda avslører planer om en elektrisk stasjonsvogn, som hittil er uten navn. Sammen med to andre modeller, pluss en som var kjent fra før.

Med plass til fem passasjerer rommer bagasjerommet 545 liter, og med baksetene nedfelt utvides plassen til nesten to meter med en kapasitet på opptil 1714 liter.

Les også Nyhet: BMW i5 kommer også som stasjonsvogn Den elektriske 5-serien nærmer seg.

ID.7 Tourer er basert på Volkswagens MEB-plattform, som ligger til grunn for flere av det tyske selskapets elektriske modeller.

Volkswagen ID.7 Tourer
(Foto: Volkswagen)

Produksjonen av ID.7 Tourer vil foregå i Emden i Tyskland, der også Volkswagen ID.4 produseres. ID.7 Tourer forventes å bli introdusert i 3. kvartal 2024.

Annonse

Her er Volkswagen ID.7

Endelig avduket! ID.7 blir en romslig sedan, hvor rekkevidde nok er det største stikkordet.

Les videre
(f. 1973): Sjefredaktør L&B Home. Peter har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2012. Han har vært aktiv som tech-journalist for tallrike medier siden 1998, blant annet som sjefredaktør for gadgetmagasinet GEAR og som journalist for magasinene PC World og Privat Computer. Peter skriver om smartmobiler og andre bærbare enheter samt om teknologisk innovasjon, inkludert 5G, elektrisk mobilitet og smarte hjem.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Videoapper kommer til Android Auto

Hyundai: Studentens elektriske drømmebil

Slik unngår du at en selvkjørende elbil ødelegger mobilkameraet ditt

Genesis tar kampen med Tesla

Volvo først med Android Auto-nyheter

Så enkelt er det å hacke bilen din

Peugeot: Populær elbil får kraftig oppdatering

Elektrisk terrengbil for norske forhold

Hjernen elsker bilkjøring mer enn musikk

Fords elbil-suksess blir enda bedre

SUV med 1000 km rekkevidde og ekstrem ladehastighet

Pump sykkelen uten å bli svett

Lyd & Bilde