Creative lanserer nye Sound BlasterX-høyttalere på gamescom, og lover dyp og virkelighetstro spillyd, spesielt med toppmodellen Kratos S5.
Kratos S5 er et 2.1 høyttalersystem som henter lyden fra PC-en digitalt via USB, og håndterer oppløsninger opptil 24-bit / 96 kHz. Vi loves en realistisk og detaljert lyd, fra høyttalere med MDF-kabinetter (trefiber) fremfor billig plast.
Effekten oppgis til 120 watt, og satellitthøyttalerne bruker et 4-tommers fulltoneelement, mens den eksterne basshøyttaleren (subwooferen) har et nedovervendt 6,5-tommers basselement som håndterer de dypeste basstonene. Høyttalerne forsøker også å appellere til det visuelle, med lyseffekter (som gudskjelov kan skrus av).
«Surroundlyd»
Der hvor Creative mister oss, er når de påstår at disse to høyttalerne pluss subwoofer er i stand til å gjengi 7.1-kanals surroundlyd. Ja, vi vet at man kan gi et inntrykk av surroundlyd ved å justere faseresponsen, men 7.1 blir det slettes ikke.
Kratos S5 kan kjøpes fra midten av oktober til 1.399 kroner.
Ønsker du billigere høyttalere, kan du i stedet kjøpe den mindre modellen Kratos S3 til 749 kroner, fra slutten av september.
