TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

Lekkasje: Nye Bose QuietComfort kommer om få uker

Bose QuietComfort Headphones (2nd Gen) skal lanseres om få uker – med flaggskipfunksjoner til lavere pris enn forgjengeren, ifølge en ny lekkasje.

Lekkasje: Nye Bose QuietComfort kommer om få uker

Bose QuietComfort Headphones (2nd Gen) ser ut til å bli navnet på selskapets neste støydempende hodetelefoner. Det franske nettstedet Dealabs har fått tak i det som skal være offisielt markedsmateriell, og ifølge lekkasjen lanseres de allerede den 13. august. Bose har foreløpig ikke bekreftet noe som helst, så alt her må tas med en klype salt.

QuietComfort Headphones må ikke forveksles med den dyrere toppmodellen QuietComfort Ultra Headphones. Du gir avkall på noen funksjoner og det aller siste innen ytelse. Det er med andre ord mellomklassen Bose nå ruster opp – tre år etter forrige utgave.

Les også TEST: Bose QuietComfort Headphones Bose QuietComfort Headphones legger seg under Ultra, og er direkte arvtaker til QC45. Vi lurer på om den virkelig trengte denne arvtakeren.

Hva er nytt i Bose QuietComfort Headphones (2nd Gen)?

Det mest interessante i lekkasjen er hvor mye som skal sildre ned fra flaggskipet. Ifølge Dealabs får Bose QuietComfort Headphones (2nd Gen) romlyd med TrueSpatial, tapsfri lydoverføring via USB-C og en egen kinomodus som skal gjøre film og serier mer, vel, kinoaktig. Dette har til nå vært forbeholdt de dyrere Ultra-modellene.

I praksis betyr det at du kan koble hodetelefonene til mobilen eller PC-en med kabel og få lyd uten Bluetooth-komprimering – noe stadig flere etterspør, siden trådløs lyd fortsatt ikke er helt tapsfri hos de fleste.

Les også : Nei, Bluetooth gir ikke CD-kvalitet Uansett hva reklamen påstår.
Kvinne med oransje hår danser utendørs med hvite Bose QuietComfort Headphones (2nd Gen) på hodet, kledd i grønn og hvit jakke foran en murbygning.
Hodetelefonene skal ha fått mer polstring og bredere hodebøyle – komfort er tross alt halve navnet. (Foto: Bose)

Bedre samtaler og nye kontroller

Også eksisterende funksjoner skal ha fått en overhaling. ActiveSense-teknologien, som demper kraftige transienter (plutselige lydtopper) når du bruker medhør (sidetone), skal være forbedret. Det samme gjelder samtalekvaliteten, hvor mer effektiv støyfiltrering skal gjøre stemmen din tydeligere for motparten.

Annonse

Knappene på øreklokkene skal dessuten ha fått ny og mer intuitiv plassering. Akkurat hva det betyr i praksis, gjenstår å se og kjenne.

Hva med batteritiden?

Det er ingen fremgang å spore på batteritid. Lekkasjen antyder at Bose QuietComfort Headphones (2nd Gen) holder seg på 24 timer med aktiv støydemping, akkurat som hos forgjengeren – og forgjengeren før den. Det er helt greit, men nå begynner konkurransen å dra fra. Sennheiser Momentum 5 har for eksempel over det dobbelte.

Les også TEST: Sennheiser Momentum 5 Wireless Nå kommer femte generasjon av Sennheiser Momentum 5 Wireless, som tilføyer nye funksjoner og ifølge Sennheiser har fått en markant forbedret ANC-funksjon.

Ny design i seks farger

Designen skal også være fornyet, med mer polstring på øreputene, en mer oval puteform og en bredere hodebøyle. Til sammen skal det gjøre hodetelefonene enda mer behagelige over tid. Og nettopp komfort er noe vi har skrytt av QuietComfort-produktene oppigjennom.

Ifølge lekkasjen kommer hodetelefonene i fargene svart, røykhvit, lys lilla (mauve), eukalyptusgrønn, mintgrønn og en gråbrun nyanse Bose kaller Hazelnut Taupe.

Les også TEST: Sony WH-1000XM6 Det nye flaggskipet Sony WH-1000XM6 er endelig her, med enda bedre lyd og støydemping enn forgjengeren. Er Sony fortsatt kongen i et beinhardt segment?

Hva koster de?

Prisen er kanskje den beste nyheten. Lekkasjen oppgir 350 euro – som er 50 euro lavere enn forgjengeren. Bose ser altså ut til å presse prisen på QuietComfort Headphones (2nd Gen) ned for å ta opp kampen i mellomklassen, hvor konkurransen fra JBL, Sony og Sennheiser er beinhard.

Norsk pris er naturligvis ikke kjent. Regner vi om fra 350 euro og legger på mva, havner vi et sted rundt 4500 kroner – men det er kun et anslag. Skal vi tro Dealabs, får vi fasiten 13. august. What Hi-Fi? melder at de har kontaktet Bose for en kommentar, uten svar foreløpig.

Kilde: whathifi.com

(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Tynnere enn et hårstrå: FiiOs nye flaggskipshodetelefoner

Audio-Technicas åpne hodetelefoner med støydemping og lav vekt

Philips trådløse hodetelefoner spiller høyoppløst og lenger med utskiftbare batterier

Får bedre støy­reduksjon og bedre lyd til lavere pris

Sony gjenoppliver sin mest populære hodetelefon

Beyerdynamic-hodetelefoner du har råd til

Åpen lyd uten ørepropp-galskap

Bytt batterier selv på Sennheiser Momentum TW 5!

Sonos varsler produktlansering i september

Ingen Bluetooth, app eller batteri: FiiOs nye hodetelefoner ser dyrere ut enn de er

Studiokvalitet til stuebruk

Nye Bose-hodetelefoner lekket

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.