TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

Topp 10: De mest leste testene i 2025

Her finnes det både små og store overraskelser...

Av / 31.12.25 - 08:00
Topp 10: De mest leste testene i 2025

Her hos Lyd & Bilde tester vi mellom 400 og 500 produkter hvert år, og konsentrerer oss om hjemmeunderholdning og forbrukerelektronikk innenfor sjangerne hi-fi, hjemmekino, høyttalere, hodetelefoner, TV og foto. Og skal vi tro trafikktallene for mest leste tester i 2025, deler leserne vår entusiasme for gode lyd- og bildeopplevelser!

Hisense ble en av årets trendsettere på TV-fronten, med introduksjonen av deres første RGB MiniLED-TV, 116UX. Svært mange lesere fant testen av den kinesiske kolossen interessant, og den gigantiske 116-tommeren står også igjen som den mest leste testen i 2025. 

Nå er det jo ikke alle som tar seg råd til en av verden største og dyreste TV-er – mange søker en skjerm som er mer vennlig for stua eller lommeboka.  Ikke overraskende figurerer også TCL og folkefavoritten Samsung The Frame Pro blant årets mest leste. Vi kan skyte inn at også tester av OLED-TV ble mye lest, men de nådde ikke helt til topp ti-listen i Norge.

Mange nøyer seg til å lete etter en billig og fornuftig Google strømmeboks i stedet. Her klinte Thomson til med en av årets mest populære tester.

Og at TV-en trenger pustehjelp fra en habil lydplanke er etter hvert noe nesten «alle» vet. God TV-lyd står sentralt i underholdningshverdagen, derfor traff vår test av high-end lydplanker midt i blinken hos mange.

Annonse

Musikkstrømmetjenester er noe mange har et nært forhold til, men ikke alle er like fornøyd med lydkvaliteten. Vår test av strømmetjenester med spesiell fokus på lydkvalitet vakte stor oppsikt.

Som vanlig er testene våre av trådløse hodetelefoner og ørepropper – selvfølgelig med støyreduksjon – noe alle er interessert i å lese mer om. Alle trenger jo et sett med gode øreklokker, enten de er hjemme eller på tur, eller gi dem bort i gave. Og selv barna fortjener god lyd på øret!

Litt god gammeldags hi-fi var det også plass til. TEAC imponerte med å lansere en helt ny CD-spiller i 2025, og dette var naturligvis noe mange garvede L&B-lesere – erfarne og ferske entusiaster – ville lese mer om. TEAC VRDS-701 ble en av de mest leste hi-fi testene i året som gikk.

Nedenfor finner du lister over årets ti mest leste tester på www.lydogbilde.no. Den øverste testen er den aller mest leste, og så videre.

Topp 10 - Mest leste tester 2025

Hisense 116UXQ

Hisense hever lista med RGB MiniLED

Flaggskipmodellen Hisense 116UXQ gir en fantastisk bildeopplevelse.

Les hele testen

Spotify mot Tidal, Qobuz og Apple Music – hva låter best?

Musikkstreaming med studiolyd

Vi har testet musikkstrømming med et mildt sagt overraskende resultat.

Les hele testen

TCL MQLED85K (2025)

Masse bilde for pengene

Nykommeren MQLED85K viser at TCL har oppnådd oppsiktsvekkende forbedringer med sin nye generasjon MiniLED-TV-er.

Les hele testen

6 trådløse, åpne øretelefoner – vinteren 2025

Åpne øretelefoner: Nytelse eller kompromiss?

Åpne øretelefoner er et spennende alternativ til vanlige propper som tetter øregangen. Men teknologien har både tydelige fordeler og klare svakheter. Vi har testet seks modeller fra 500 til 4000 kroner.

Les hele testen

8 trådløse hodetelefoner til barn

Den beste lyden for små ører

God lyd på øret kan være en livredder for både barn og voksne – bare pass på volumet! Vi har testet de beste trådløse hodetelefonene til barn.

Les hele testen

Thomson Streaming Box Plus 270

Smart og billig TV-oppgradering

Har din gamle TV gått ut på dato? Med en rimelig strømmeboks som Thomson kan den få nytt liv, uten at det koster stort.

Les hele testen

6 high-end lydplanker med Dolby Atmos – vinteren 2025

Tar TV-lyden til nye høyder

Hvilken av disse 6 knalltøffe lydplankene gir deg best kinolyd for pengene? Snurr film! *Nå oppdatert med toppmodellen fra JBL!

Les hele testen

Samsung The Frame Pro (TQ65LS03FW)

Endelig en «proff»-versjon av designklassikeren The Frame

Samsung har tatt sin mest populære design-TV, skjerpet bildekvaliteten et hakk – og gjort den trådløs. Hva finnes det å ikke like?

Les hele testen

TEAC VRDS-701

En åpenbaring for CD-samlingen

Kanskje er det ikke mulig å få bedre lyd for pengene fra CD, enn fra denne TEAC-spilleren.

Les hele testen

8 trådløse ørepropper, basic – julen 2025

Med disse blir dyre ørepropper overflødige.

Må du bruke 2500–3000 kroner for å få ørepropper med god lyd, støyredusering og app med EQ? Vi har testet åtte trådløse ørepropper til mellom 1000 og 1700 kroner, og resultatet er overraskende: Dyrest er IKKE best.

Les hele testen
(f. 1981): Journalist. Audun ble ansatt som journalist hos Lyd & Bilde i 2004 og har spilt en aktiv rolle i utviklingen av L&B som magasin og nettsted. Audun er ekstremt kvalitetsbevisst, og kjent for sine kresne ører og skarpe blikk. Han er ansvarlig for Lyd & Bildes TV-tester.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

John Dawson står bak Arcams jubileumsforsterker

CH Precisions søsterselskap digitaliserer RIAA-trinnet

FiiO M25: Du velger DAC-en selv

Denne ripper CD-er uten PC

Philips slår et slag for mikrostereoanlegget med Fidelio FA7

Komplett streaming med Matrix Audio TS-1

Marantz: Du kan koble til platespilleren

Fosi Audio tar steget fra forsterkere til strømming med S3

Aurora tar Argon Audio inn i den direktedrevne verdenen

Unik diamantteknikk i Audio-Technicas nye flaggskip-pickup

McIntosh første forforsterker med streaming.

Yamahas lille streamingforsterker er tilbake, men prisen er nesten tredoblet

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.