TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

Klipsch lanserer partyhøyttalerne Gig XXL og Gig XL

Nå vil også Klipsch være med på festen: Gig XXL og Gig XL lover full trøkk og fengende lysshow..

Av / 23.06.23 - 13:37
Klipsch lanserer partyhøyttalerne Gig XXL og Gig XL

Klipsch er allerede kjent for å lage høyttalere med høyere «partyfaktor» enn andre, men den amerikanske produsenten har ennå hatt til gode å tilby rendyrkede partyhøyttalere. Det blir det forandring på i sommer: Klipsch introduserer nå Gig XXL og Gig XL, deres første trådløse og bærbare partyhøyttalere med Bluetooth.

Les også GRUPPETEST: 7 trådløse partyhøyttalere En partyhøyttaler er den perfekte løsningen for å skape en uforglemmelig fest! Vi har testet 7 festglade høyttalere for deg som digger god lyd.

Klipsch Gig XXL og Gig XL partyhøyttalere

Begge modellene lover kraftig og dynamisk lyd til både innendørs og utendørs bruk. De skiller seg fra andre Klipsch-modeller ved å tilby dynamiske lysshow, som er synkronisert med musikken og kan tilpasses dine preferanser.

Minstemann Gig XL er sprutsikker med IPX4-sertifisering, og lover stor lyd med en 6,5″  bass og 2″ diskant. Den skal klare et lydtrykk på 105 dB ved 0,5 m. Den større Gig XXL har like store, men dobbelt antall høyttalerenheter og leverer rett over 110 dB. Den har også inngang for instrumenter, slik at du for eksempel kan koble til en gitar eller et keyboard. Det følger med en kablet mikrofon, som kan inspirere til karaokefest!

Foruten Bluetooth har høyttalerne både 3,5 mm minijack så vel som USB-inngang, og det vil være mulig å sammenkoble to høyttalere for å lage enda kraftigere stereolyd. Klipsch lover at festen kan vare i opptil 8 timer med volumet på full guffe, takket være høyeffektive litium-ion batterier.

Pris og tilgjengelighet

Annonse

Klipsch Gig XXL  og Gig XL skal koste henholdsvis 5490 og 3490 kroner, og de vil bli tilgjengelig hos autoriserte forhandlere i løpet av juli.

(f. 1981): Journalist. Audun ble ansatt som journalist hos Lyd & Bilde i 2004 og har spilt en aktiv rolle i utviklingen av L&B som magasin og nettsted. Audun er ekstremt kvalitetsbevisst, og kjent for sine kresne ører og skarpe blikk. Han er ansvarlig for Lyd & Bildes TV-tester.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Naims nye luksuslydplanke får en utopisk prislapp

Mer kompakt utgave av flaggskipet Linn 360

Apple utfordrer Sonos med trådløs surroundlyd

Engelske Harbeth går nye veier

Premiere for det første serieproduserte paret Jones and Cerreta

Thunder & Lightning med JBL

Billige lydplanker med Dolby Atmos

Bærbar høyttaler som spiller i 40 timer

Klipsch Rebellion gjenoppstår

Samsungs OLED-flaggskip får CANVAS-lyd

TCL Q95K lydplanke med B&O-lyd

Sony ULT Tower: tre nye partyhøyttalere med bass i fokus

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.