TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Majik Isobarik – ny høyttaler fra Linn

Linn lover heftig og musikalsk bass fra sine nye Isobarik-høyttalere.

Av / 25.05.11 - 15:32
Majik Isobarik – ny høyttaler fra Linn

For den som var fan av britisk hi-fi på 70-tallet er det stor sannsynlighet for at drømmeanlegget besto av et par Linn Isobarik høyttalere drevet av en «sixpack» med Naim forsterkere og aktivt delefilter, gjerne med en Linn LP12 platespiller på toppen av det hele.

Isobarik-høyttalerne ble både berømte og beryktede for sin heftige bassgjengivelse. De fikk navnet sitt fra det isobariske prinsippet, hvor to basselementer jobber i tandem. Dette prinsippet gjorde høyttalerne i stand til å gjengi bassfrekvenser helt ned mot 20Hz, fra et relativt sett kompakt kabinett.

Majik Isobarik - ny høyttaler fra Linn 1

Isobarik-teknikken ble også brukt i høyttalermodeller som Sara, subwooferen Melodik og toppmodellen Keltik, men så forsvant den plutselig.

Nå har Linn sett sitt snitt til å gi gjenopplive både teknikken og navnet i høyttaleren Majik Isobarik. Den nye toppmodellen er en kompakt høyttaler med potente bassegenskaper. To kraftige 8″ basselementer montert i bunn av kabinettet sørger for en bass som strekker seg ned til 28Hz i et vanlig lytterom. De får selskap av en 4″ mellomtone og Linns 2K Array med diskant og superdiskant. I likhet med andre Linn-høyttalere kan Majik Isobarik også drives aktivt, med egen forsterker for bass, mellomtone og diskant.

Annonse

Majik Isobarik - ny høyttaler fra Linn 2

Pris: 34.900 kr

www.linn.co.uk/majikisobarik

www.kontrapunkt.no

 

 

(f. 1981): Journalist. Audun ble ansatt som journalist hos Lyd & Bilde i 2004 og har spilt en aktiv rolle i utviklingen av L&B som magasin og nettsted. Audun er ekstremt kvalitetsbevisst, og kjent for sine kresne ører og skarpe blikk. Han er ansvarlig for Lyd & Bildes TV-tester.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Volvo EX90 og Polestar 3 oppgraderes med studiolyd

Android-musikkspiller med store ambisjoner

B&O platespiller fra 1985 i luksussystem

Fet stereo som alternativ til lydplanke?

Ny high-end forforsterker

Mesterklasse fra NAD med neste generasjons forsterkere

Ny serie med high-end forsterkere

Lenco i klassisk stil

Ny integrert retro fra Quad

Lyngdorf først i verden med ny tapsfri strømming

Audio-Technica gjør det igjen

Endelig skjer det noe hos Burmester igjen

Lyd & Bilde