Cowon S9 er så fersk at det spørs om du får kjøpt en før jul. Den slanke mediespilleren spiler av video, musikk, bilder og viser tekstdokumenter på den 3,3-tommer store skjermen. Med 480×272 punkters oppløsning.
Skjermen er en så kalt AMOLED-type, som bruker organiske lysdioder (OLED) for å kunne gjengi større fargedybde (16 mill farger) enn man får på en vanlig LCD-skjerm.
Den spiller av de vanligste lydformatene, også OGG Vorbis og FLAC, og man kan høre musikk i opp til 55 timer på en batterilading. Eller se 11 timer film.
S9 har også lydinngang,FM- radio og kan brukes som diktafon, og man kan vise bilder og video på en ekstern skjerm, men en videokabel som er ekstrautstyr.
Lydprosessoren som heter BBE+ har JetEffect 2.0, Mach3Bass, 3D Surround og MP Enhance som lydmodusene kalles, for å forbedre lyden fra musikk når man spiller dem av i hodetelefonene. Her er det også en fembånds equaliser for de som vil tilpasse klangen selv.
Cowon S9 finnes med 8GB og 16GB internminne, og er priset til 230 Euro for 8 GB, og 280 Euro for 16 GB.
En 32 GB versjon er ventet senere på nyåret.
Optical Storage
Les videre med LB+
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!
Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!
LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-
Tilgang til ALT LB+ innhold
LB+ total 12 måneder
Tilgang til ALT innhold i 12 måneder
- Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
- Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
- Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
- L&B TechCast – en podcast av L&B
- Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
- Deaktiver annonser
- L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!