TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

Vi har prøvd Samsung Z

Slik er den første Tizen-mobilen i virkeligheten!

Av / 05.06.14 - 09:57
Vi har prøvd Samsung Z

Tizen er et Linux-basert operativsystem for mobiler og nettbrett. Utviklingen skjer via HTML5 og andre web-standarder, og Tizen har etter hvert fått økende popularitet som et alternativ til Android, Windows og iOS.

For å markedsføre det nye operativsystemet hardt, har Intel og Samsung store utstillinger og oppfordrer utviklere til å skrive programmer for plattformen . De får selv beholde 100 % av inntektene fra apps som selges i det første året.

Med Samsung Gear 2 som den eneste kjente produktet tilgjengelig globalt, hva er egentlig ideen bak Samsung Z?

Først og fremst bør det sies at maskinvaren er utmerket . Dette er ikke en billig-mobil til tross for den uvanlig operativsystemet. Den er flott bygget , føles lett i hånden og baksiden har en god kvalitetsfølelse . Alle spesifikasjoner og funksjoner er akkurat som andre toppmodeller.

samsung z

Annonse

Ved første øyekast skulle man tro at det er et vanlig Galaxy-produkt . Den har S Health med pulsmåler og en fingeravtrykkleser. Det er S Memo , S Voice og S Translater, med flere Samsung Apps. Alt føles rask og nøyaktig slik man forventer.

samsung z back

Men noen rariteter finner vi. Standard søkemotoren er Yandex, som er en populær tjeneste i Russland . Når vi går inn i Tizen Store, kjenner vi ikke igjen navnene på noen av appene på topplisten. Det er litt som de første famlende skritt med Windows Phone , bare verre. Det er ikke engang en Facebook-app tilgjengelig enda.

samsung z popup

Samsung Z vil sikkert kunne selge bra i Russland , der den først ble lansert. Men den har et stykke igjen for å slå an i den vestlige verden.

(f. 1969): Journalist og nyhetsredaktør. Jonas har jobbet for Lyd & Bilde siden 2007 med det meste som kan kalles bærbart. Det vill si mobiler, trådløse høyttalere og hodetelefoner. Iblant kommer testingen inn på kollegaenes områder innenfor multiromslyd, hjemmekino og foto. Han startet sin bane som teknikkjournalist på IDG og skrev blant annet for PC för Alla, Internetworld og det som senere ble M3.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Nye barnesperrer i iOS 27: Derfor virker de kanskje ikke for deg

iOS 27 slippes i dag: Derfor bør du oppgradere

Så mye bommet ryktene om iPhone 18 Pro og den brettbare iPhonen

Apples brettbare mobil koster nesten det dobbelte av en iPhone 18 Pro

Nye Apple Watch måler helsen kontinuerlig

Nå kan du trygt velge den minste iPhone Pro

Klar for snø og løyper: Huawei presenterer Watch GT 7

Meta stopper snikfilming med smartbriller

Den billigste Galaxy S26 får Samsungs nye programvare før de dyre modellene

Nothing OS 5.0 er her, men tre mobiler blir uten

Samsung Galaxy S27 og S27+ får Exynos 2700-brikken i store deler av verden

Samsung viser ny Galaxy-modell 27. august

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.