TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Raskere overføring på iPad Pro

Av / 17.12.15 - 16:44
Raskere overføring på iPad Pro

Den havnet litt under radaren etter den nesten oppsiktsvekkende uskjønne batteripakken til iPhone, men er vel så interessant. Hvert fall for fotografer og andre som trenger raskere filoverføring til iPhone, iPad og iPad Pro i særdeleshet.

Les testen av iPad Pro her.

Med oppdateringen til operativsystemet iOS 9.2, kom nemlig støtte for en ny Lightning-til-SD-kortleser, og Lightning-til-USB kameraadapter.

(Foto: Produsenten)
(Foto: Produsenten)

De støtter nemlig USB 3.0 på iPad Pro, som betyr at bilde- og videooverføringene går mye raskere, enn med de eldre utgavene av Lightning-adapterne. Som støttet USB 2.

Foreløpig går det ikke noe fortere på iPad-er eller iPhone med Lightning, siden de ikke støtter USB 3.

Annonse

Fotoredigering til iPad Pro.

Med Lightning-til-USB* kan man plugge kameraet rett i iPad-en, mens Lightning-til-SD-kortleseren støtter de fleste filformater et kamera kan lagre på et SD-kort. Også videofiler.

Lightning-adapterne koster 299 kr og er vel verdt pengene for fotografer som bruker iPad Pro mye, men også til andre amatørfotografer som trenger raskere overføring enn Wi-Fi kan gi dem på en vanlig iPad.

*Fungerer kun på iPad, ikke iPhone.

 

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Oneplus AI snart her

OnePlus 13R kan nå overføre filer direkte til Mac

Denne høsten lanseres nye Snapdragon

Nytt OnePlus-nettbrett vil være Apple-kompatibelt

Google Gemini kommer til smartklokken din

KI kan nå lage musikk på telefonen din

Huawei lanserer nye smartklokker som tester helsen din med fingerspissene

Kommende nyheter i Android

Sony kombinerer Alpha, Bravia og Walkman i nye Xperia 1 VII

Samsung lanserer (endelig) ultratynne Galaxy S25 Edge

Slik blir Desktop Mode i Android

Slik blir det nye utseendet til Android

Lyd & Bilde