TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

Nyhet

MWC 2022: Nokia lanserer ny C-serie av billige smarttelefoner

Her forteller Adam Ferguson fra HMD Global om selskapets nye Nokia-mobiler.

Av / 01.03.22 - 21:07
MWC 2022: Nokia lanserer ny C-serie av billige smarttelefoner

På Mobile World Congress har HMD Global, selskapet bak Nokia-telefonene, annonsert tre nye Nokia-smarttelefoner i sin C-serie – C21, C21 Plus og C2 2nd edition.

De tre nye enhetene har like god holdbarhet og den langvarige batterileveritiden som gjorde Nokia-telefonene berømte i sin tid, skriver selskapet i sin pressemelding, som fortsetter:

Nokia-telefonene har et stilig finsk design, som også er funksjonelt. Virksomheten utvider sin suksessfulle Nokia C-serie, som ble introdusert i 2020 og som allerede står for 16% av det samlede smarttelefon-salget de siste 5 årene.

MWC 2022: Nokia lanserer ny C-serie av billige smarttelefoner 1
(Foto: HMD Global)

Pris og tilgjengelighet

Nokia C21 Plus er tilgjengelig i Norge fra i dag i grå og fås med 2 GB RAM og 32 GB innebygd lagring.

Nokia C2 2nd edition er tilgjengelig i Norge fra i dag i grå med 2 GB RAM og 32 GB innebygd lagring.

Annonse

I videoen under forteller Adam Ferguson fra HMD Global om de nye mobilene.

(f. 1973): Sjefredaktør L&B Home. Peter har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2012. Han har vært aktiv som tech-journalist for tallrike medier siden 1998, blant annet som sjefredaktør for gadgetmagasinet GEAR og som journalist for magasinene PC World og Privat Computer. Peter skriver om smartmobiler og andre bærbare enheter samt om teknologisk innovasjon, inkludert 5G, elektrisk mobilitet og smarte hjem.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Denne høsten lanseres nye Snapdragon

Nytt OnePlus-nettbrett vil være Apple-kompatibelt

Google Gemini kommer til smartklokken din

KI kan nå lage musikk på telefonen din

Huawei lanserer nye smartklokker som tester helsen din med fingerspissene

Kommende nyheter i Android

Sony kombinerer Alpha, Bravia og Walkman i nye Xperia 1 VII

Samsung lanserer (endelig) ultratynne Galaxy S25 Edge

Slik blir Desktop Mode i Android

Slik blir det nye utseendet til Android

Sier de kinesiske mobilprodusentene farvel til Google?

Apple får ikke monopol på kjøp

Lyd & Bilde