TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

Nyhet

Klarna innfører person-til-person-betalinger

Snart kan du sende penger direkte fra mobiltelefonen din til dine skandinaviske venner.

Av / 15.01.26 - 14:04
Klarna innfører person-til-person-betalinger

Mobilbetaling mellom privatpersoner er en game changer. Man slipper å dele opp regningen på restauranten mens kelneren sukker, i stedet kan noen ta regningen og alle andre kan sende over sin del. Og fremfor alt slipper du å ha kontanter på deg når du skal betale noen raskt. Men problemet er hvis du har skandinaviske venner eller kolleger. Plutselig er du tilbake i gamle dager da landene har ulike løsninger i form av Swish, Vipps og Mobile Pay. Men nå lanserer Klarna direktebetalinger som fungerer i mange land og snart også mellom land.

Klarna prøver å diversifisere seg fra å bare være en måte å betale for nettkjøp på. De har tidligere lansert sparekontoer og både debet- og kredittkort som fungerer på alle betalingsterminaler i butikker og på restauranter. Nå satser de på en enda bredere betalingsløsning og konkurrerer med de mer spesialiserte tjenestene.

Klarna innfører person-til-person-betalinger 1
Foto: Klarna

For å sende penger til en annen Klarna-bruker kan du velge en lagret kontakt, vedkommendes telefonnummer eller e-postadresse. Eller bare skanne QR-koden deres i appen. Foreløpig skjer betalingen gjennom det tradisjonelle banksystemet, men Klarna ser på måter å øke hastigheten og effektiviteten på. De lover også at det snart vil bli mulig å sende penger over landegrensene og til brukere som ikke har en Klarna-konto.

Klarna direktebetalinger er tilgjengelig i Belgia, Danmark, Finland, Frankrike, Tyskland, Italia, Nederland, Norge, Polen, Portugal, Spania, Sverige og Storbritannia.

 

Annonse

 

(f. 1969): Journalist og nyhetsredaktør. Jonas har jobbet for Lyd & Bilde siden 2007 med det meste som kan kalles bærbart. Det vill si mobiler, trådløse høyttalere og hodetelefoner. Iblant kommer testingen inn på kollegaenes områder innenfor multiromslyd, hjemmekino og foto. Han startet sin bane som teknikkjournalist på IDG og skrev blant annet for PC för Alla, Internetworld og det som senere ble M3.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Galaxy Tab S12: Mer ytelse og høyere pris

Nå kommer One UI 9 endelig til din Samsung Galaxy S26

Lukk iPhone-en for å trykke play: Den første geniale appen til Apples brettbare mobil er en Walkman

Samsung Galaxy S27 Pro og Ultra får samme design

Metas VR-briller veier bare 100 gram

Motorola samarbeider med Bang & Olufsen

Vi så den først: Xiaomis nye toppmodell med Qualcomms Extreme-brikke

Er din Galaxy neste i køen for å få One UI 9?

Nye barnesperrer i iOS 27: Derfor virker de kanskje ikke for deg

iOS 27 slippes i dag: Derfor bør du oppgradere

Så mye bommet ryktene om iPhone 18 Pro og den brettbare iPhonen

Apples brettbare mobil koster nesten det dobbelte av en iPhone 18 Pro

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.