TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

Nyhet

Jonathan Ive forlater Apple

Apples designsjef gjennom mange år melder at han vil forlate virksomheten neste år.

Av / 28.06.19 - 10:11
Jonathan Ive forlater Apple

Jonathan Ive er et navn de fleste Apple-fans kjenner særdeles godt. Ive har stått i spissen for designet av en rekke av Apples mest ikoniske produkter, herunder iPhone, iPod, iPad, Apple Watch og mange flere.

Det var også Ive som sto bak det radikale redesignet av operativsystemet iOS 7 i 2013.

«Jony» Ive som han gjerne kalles hadde også et tett samarbeid Apples grunnlegger Steve Jobs, og de to sto sammen for utviklingen av den første iMac-en, som kom på markedet i 1998.

Men nå er det altså slutt. I et interview med Financial Times avslører Ive at han forlater Apple i 2020 for å starte sitt egen designfirma, som skal hete LoveFrom. Han forsikrer imidlertid at Apple blir firmaets viktigste kunde: Både kunder og investorer vet hvilken betydning han har hatt for Apples suksess gjennom årene.

«Apple vil fortsatt kunne dra nytte av Jonys talent og kommer til å samarbeide med ham på utvalgte prosjekter,»sier Apple-sjef Tim Cook i en pressemelding. Han fortsætter:

Annonse

«Etter å ha samarbeidet tett gjennom så mange år, er jeg glad for at relasjonen fortsetter å utvikle seg, og jeg ser frem til vårt fremtidige samarbeid med Jony.»

(f. 1973): Sjefredaktør L&B Home. Peter har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2012. Han har vært aktiv som tech-journalist for tallrike medier siden 1998, blant annet som sjefredaktør for gadgetmagasinet GEAR og som journalist for magasinene PC World og Privat Computer. Peter skriver om smartmobiler og andre bærbare enheter samt om teknologisk innovasjon, inkludert 5G, elektrisk mobilitet og smarte hjem.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Nye barnesperrer i iOS 27: Derfor virker de kanskje ikke for deg

iOS 27 slippes i dag: Derfor bør du oppgradere

Så mye bommet ryktene om iPhone 18 Pro og den brettbare iPhonen

Apples brettbare mobil koster nesten det dobbelte av en iPhone 18 Pro

Nye Apple Watch måler helsen kontinuerlig

Nå kan du trygt velge den minste iPhone Pro

Klar for snø og løyper: Huawei presenterer Watch GT 7

Meta stopper snikfilming med smartbriller

Den billigste Galaxy S26 får Samsungs nye programvare før de dyre modellene

Nothing OS 5.0 er her, men tre mobiler blir uten

Samsung Galaxy S27 og S27+ får Exynos 2700-brikken i store deler av verden

Samsung viser ny Galaxy-modell 27. august

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.