TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

Nyhet

Adobe Firefly image AI nå tilgjengelig som mobilapp

Nå er det enklere å KI-generere bilder og videoer med Firefly på mobilen.

Av / 20.06.25 - 11:00
Adobe Firefly image AI nå tilgjengelig som mobilapp

Firefly er et sett med generative KI-modeller og -verktøy som Adobe har samlet under ett tak. Noen av funksjonene har tidligere vært tilgjengelige bak kulissene i Photoshop, men Adobe presenterte en frittstående web-app tidligere i år. Den inkluderer ikke bare selskapets egne modeller, men gir også tilgang til en rekke konkurrenters. Vi ble lovet en mobilversjon senere i år, og nå har Adobe levert.

Adobe Firefly image AI nå tilgjengelig som mobilapp 1
Skjermbilde: Adobe

I appen kan du selvfølgelig generere bilder og videoer fra en tekstprompt, men du kan tilpasse resultatet. Du kan for eksempel bruke referansebilder for å vise hva du leter etter, eller du kan oppgi de første og siste bildene i en video. Mer uvanlig er det at du kan generere vektorgrafikk som deretter kan redigeres i Illustrator. Vi ser allerede spennende bruksområder for dette i spillverdenen; kreatører bruker nå Firefly til å raskt skissere opp intrikate bakgrunnsmiljøer for alt fra indie-plattformspill til visuelle konsepter for spillsider som tilbyr betting utan svensk licens. Senere denne måneden vil du kunne lage avatarer, lage lydeffekter fra tekstutdrag og synkronisere den genererte videoen med et eksisterende lydspor.

Creators continue to impress us with the breadth and artistry of the images, videos, graphics and designs they’re dreaming up in the Firefly app using models from both Adobe and our partners», sa Ely Greenfield, Senior Vice President och Chief Technology Officer.

Adobe Firefly image AI nå tilgjengelig som mobilapp 2
Skjermbilde: adobe.com

Som noe helt unikt gir Adobe oss også tilgang til modeller fra Ideogram, Luma AI, Pika, Runway, OpenAI, Google og Black Forest Labs. Med gratisversjonen kan du lage enkle enkeltbilder, mens et abonnement gir deg tilgang til mer avanserte verktøy og muligheten til å skape mer innhold.

Les også Nyhet: Disney og Universal kaller Midjourney «et bunnløst hull av plagiat» Filmbransjen krever at KI-selskapet setter en stopper for bruken av opphavsrettsbeskyttet materiale.

I motsetning til enkelte andre tjenester garanterer Adobe at bildene kan brukes til kommersielle formål, ettersom de ikke er basert på opphavsrettsbeskyttet materiale.

Annonse

Finn ut mer hos Adobe eller last ned appen for iOS eller Android.

(f. 1969): Journalist og nyhetsredaktør. Jonas har jobbet for Lyd & Bilde siden 2007 med det meste som kan kalles bærbart. Det vill si mobiler, trådløse høyttalere og hodetelefoner. Iblant kommer testingen inn på kollegaenes områder innenfor multiromslyd, hjemmekino og foto. Han startet sin bane som teknikkjournalist på IDG og skrev blant annet for PC för Alla, Internetworld og det som senere ble M3.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

iPhone Duo-skjerm sprekker ved hengslet: Her sitter problemet

Slik vil Apple løse iPhone Duos app-problem

Oppo Find X10 slår megapikselrekord, men prisen er også rekordhøy

Android avslører svindleren før han får pengene dine

Galaxy S27 kan stå i butikkene allerede i januar

iPhone Duo – slik er batteri og holdbarhet

Spillmobilen med enorm batterikapasitet

Knuser du innerskjermen på iPhone Duo, koster det halvparten av mobilens pris

90 dager? Ikke i november

Galaxy Tab S12: Mer ytelse og høyere pris

Nå kommer One UI 9 endelig til din Samsung Galaxy S26

Lukk iPhone-en for å trykke play: Den første geniale appen til Apples brettbare mobil er en Walkman