TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Vi feirer kåringen av ÅRETS BESTE produkter! LB+ Total 4 uker 4 kr

Nyhet

Acer Iconia-nettbrettene har store skjermer og lave priser

Acer lanserer to 10-tommers nettbrett i Iconia-serien som ikke vil sprenge feriebudsjettet.

Av / 19.06.23 - 16:02
Acer Iconia-nettbrettene har store skjermer og lave priser

Begge nettbrettene er beregnet på familier og studenter, og har flere nyttige funksjoner som matcher. For eksempel Google Kids Space som gir barna underholdning og læring i trygge omgivelser.

De har et 6000 mAh-batteri som skal holde til 10,5 timers videoavspilling på én lading, og som deretter kan lades med USB-C. Dual-band Wi-Fi står for tilkoblingen, et 5 MP frontkamera kan brukes til videosamtaler og et 8 MP kamera på baksiden kan brukes til å ta bilder når du ikke har mobiltelefonen din tilgjengelig.

På innsiden sitter en åttekjerners MediaTek Kompanio 500-prosessor, opptil 6 GB minne og 128 GB lagringsplass som kan utvides med MicroSD-minnekort. Begge kjører Android 12.

Acer Iconia-nettbrettene har store skjermer og lave priser 1
Acer Iconia Tab P10 (Foto: Acer)

Acer Iconia Tab P10

Har en stor 10,4-tommers IPS 2K-skjerm (2000 x 1200 piksler) og en slank ramme. Den er laget av en aluminiumslegering, veier bare 440 gram og er kun 7,8 mm tynn.

Det er tilgjengelig nå til 2.290 kroner.

Annonse

Acer Iconia-nettbrettene har store skjermer og lave priser 2

Acer Iconia Tab M10 (Foto: Acer)

Acer Iconia Tab M10

Den hevdes å ha en perfekt balanse mellom utdanning og underholdning. Med en vekt på 430 gram er den litt lettere enn P10, men 8,6 mm tykkere. Skjermen er på 10,1 tommer med IPS-panel og en oppløsning på 1920 x 1200 piksler. For å beskytte nettbrettet leveres det med et gjennomsiktig etui med støtbeskyttelse i hjørnene.

Det kan kjøpes nå for 1.990 kroner.

(f. 1969): Journalist og nyhetsredaktør. Jonas har jobbet for Lyd & Bilde siden 2007 med det meste som kan kalles bærbart. Det vill si mobiler, trådløse høyttalere og hodetelefoner. Iblant kommer testingen inn på kollegaenes områder innenfor multiromslyd, hjemmekino og foto. Han startet sin bane som teknikkjournalist på IDG og skrev blant annet for PC för Alla, Internetworld og det som senere ble M3.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

iPhone Duo-skjerm sprekker ved hengslet: Her sitter problemet

Slik vil Apple løse iPhone Duos app-problem

Oppo Find X10 slår megapikselrekord, men prisen er også rekordhøy

Android avslører svindleren før han får pengene dine

Galaxy S27 kan stå i butikkene allerede i januar

iPhone Duo – slik er batteri og holdbarhet

Spillmobilen med enorm batterikapasitet

Knuser du innerskjermen på iPhone Duo, koster det halvparten av mobilens pris

90 dager? Ikke i november

Galaxy Tab S12: Mer ytelse og høyere pris

Nå kommer One UI 9 endelig til din Samsung Galaxy S26

Lukk iPhone-en for å trykke play: Den første geniale appen til Apples brettbare mobil er en Walkman