TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
KJØP LB+ Total 1 uke uten bindingstid!

Peachtree slipper trådløs høyttaler

De er best kjent for forsterkere med vakummrør og DAC, men nå kommer den første høyttaleren fra Peachtree.

Av / 23.01.15 - 11:42
Peachtree slipper trådløs høyttaler

Det er en stund siden vi testet en Peachtree-forsterker, men den var så bra at vi definitivt gleder oss til den nye deepblue2. Som er en trådløs høyttaler, et par hakk over nivået vi vanligvis forbinder med trådløse høyttalere.

DB2 Top Lights

Den har intet mindre enn fem høyttalerelementer, drevet av til sammen 440W forsterkereffekt, og den støtter aptX-standarden som de mener gir CD kvalitet på trådløs Bluetooth-overføring.

Deepblue-work-benchMed et 6,5-tommers basselement, bør den 36 cm brede og 23 cm høye høyttaleren klare å trøkke godt fra seg. Man kan koble sammen fem stykker, alle sammen trådløst, så lenge de er innenfor rekkevidde.

I tillegg til at den er trådløs, har den også en analog 3,5 mm minijackinngang, og en optisk digitallydinngang. Den kan for eksempel kobles til tv-en, hvis man vil ha bedre tv-lyd.

Annonse

Peachtree deepblue2 er i salg i månedskiftet mars/april, og kommer til å koste 5990 kr.

Følg med for test.

Peachtree 1

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

JBL PartyBox 720 er en ny 800 watts festkanon

Audio Pros høyttalere får Wiim-støtte

Dansk designspire inngår samarbeid med TV-gigant

Samsung vil også være med på festen: Utfordrer JBL PartyBox

Marshall vil ha mer trøkk i TV-lyden

Rålekker luksus fra Sonus faber

Bluesound endelig med topphøyttalere!

Joda, Mikke Mus-høyttaleren er helt seriøs

Marshall partyhøyttaler skrur opp til 11

Dansk hi-fi til folkelig pris

Ny serie med spesialmodeller

KEF LS50 i ny utgave

Lyd & Bilde