TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Årets beste 2025
00dager
:
00timer
:
00min
:
00sek
Les mer

Nyhet

Bronze-serien blir enda bedre

Monitor Audio forbedrer budsjettlyden.

Av / 03.02.20 - 13:30
Bronze-serien blir enda bedre

De har slitt med å komme frem i rampelyset. Engelske Monitor Audio er en sånn høyttalerprodusent som lett kommer i skyggen av mer kjente produsenter, men som overbeviser stort i tester. Derfor er det litt rart at de ikke er større.

Kanskje endrer det seg med den kommende høyttalerserien. Monitor Audio Bronze kommer snart i sin sjette generasjon, fra bokhylle- til gulvstående høyttalere, og en utgave for Dolby Atmos.

Dessverre er det ikke mye vi vet, annet enn at de to bokhyllevariantene vil bli kalt Bronze 50 og 100, mens de to gulvstående blir kalt Bronze 200 og 500.

Les også: Monitor Audio feier konkurrentene av banen

Vi har ikke bilder av noen av dem. Heller ikke av bakhøyttaleren Bronze FX, senterhøyttaleren C150 eller AMS, som Dolby Atmos-høyttaleren skal hete.

Annonse

Siden det er åpenbart at vi snakker om alt man trenger til hjemmekino her, er det like åpenbart at det også kommer en subwoofer. Bronze W10 kommer den til å hete, når den og de sju andre modellene vises frem på Bristol Hi-Fi Show i slutten av februar.

Da får vi vite mer enn at de kommer med redesignede kabinetter, i fire utførelser, sort, hvit, valnøtt eller grå finer, og nye elementer med Monitor Audios DCM- og UD-teknikk på diskantelementet.

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

10 år med Arendal Sound: Flaggskiphøyttaler får jubileumsdrakt

Hi-fi til budsjettpris

B&O anklager Canvas HiFi for plagiat

All hi-fi du trenger i én elegant boks

Luksuslyd i ikonisk design

System Audio oppgraderer de trådløse kompakthøyttalerne

Ikoniske designhøyttalere får nytt liv

JBL PartyBox 720 er en ny 800 watts festkanon

Audio Pros høyttalere får Wiim-støtte

Dansk designspire inngår samarbeid med TV-gigant

Samsung vil også være med på festen: Utfordrer JBL PartyBox

Marshall vil ha mer trøkk i TV-lyden

Lyd & Bilde