TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

Økonomisk 2.1-lydplanke fra Sony

Om du vil løfte lydoplevelesen i stua uten å punge ut, kan Sony HT-S400 være et godt alternativ. Den byr på både 2.1-lyd - og et dusin fagbegreper

Økonomisk 2.1-lydplanke fra Sony

Hvis du vil ha bedre lyd til TV-en, uten å måtte ofre både oppsparingen og stua på et komplett hjemmekinoanlegg, da er en lydplanke midt i blinken. Og den nye Sony HT-S400 ser ut til å kunne løse det behovet for mange.

Det er snakk om et 2.1-kanal system, altså en lydplanke med separat subwoofer. Men ingen bakhøyttalere. For å oppnå den samme surroundeffekten bruker Sony sin egen virtuelle løsning, som de har valgt å kalle S-Force PRO Front Surround-teknologi.

De flotte fagbegrepene fortsetter i beskrivelsen av HT-S400 lydplanken , hvor det beskrives at frontenhetene er av typen X-Balanced – som betyr at de er firkantede i stedet for runde. Og med Separated Notch Edge-teknologi, som betyr at opphenget har riller.

Om subwooferen får vi at det den er trådløs og utstyrt med en 160 mm bassenhet. Å kalle en 6,5″ enhet «stor» er nok å ta i litt, men den skal i hvert fall levere nokså god bass i en ikke alt for stor stue.

S400 angled Large
Sony HT-S400 er et rimelig 2.1-sett med lydplanke og trådløs subwoofer. (Foto: Sony)

Da vi er i en mer budsjettvennlig prisklasse, er det ingen vits å spørre om Dolby Atmos og lignende finesser. lydplanken støtter Dolby Digital og ukomprimert LCPM. Ferdig. Har du en Sony Bravia-TV, kan HT-S400 tilkobles trådløst med Bluetooth. Ellers er det HDMI ARC og optisk digitalinngang.

Annonse

På Sonys nettside kan man lese at lydplanken måler 90 cm i bredden og 6,4 cm i høyden, og subwooferen måler 19,2 x 38,7 x 40 cm (BxHxD).

Pris og tilgjengelighet

HT-S400 kan kjøpes  fra april 2022 til en veiledende pris på 3.000 kroner.

(f. 1964): Journalist og tester. John har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2013, hvor han skriver om hi-fi, høyttalere, computere, gaming og teknologihistorie. John har beskjeftiget seg med teknologijournalistikk siden 1982(!), og har arbeidet for tallrike magasiner i forskjellige roller; blant annet GEAR, High Fidelity, Komputer for alle, Illustreret Videnskab, Ny Elektronik, PC World og Privat Computer. Han har dessuten skrevet tallrike bøker og undervisningsprogrammer om IT.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

BenQ satser på RGB-laser

XGIMI Aura 3: Ultranært med 4K/120 Hz

Gamle 4K Blu-ray-spillere kan få Dolby Vision 2 – men det er en hake

Marantz legger til Dirac-støtte for hele Cinema Series 2

McIntosh har en ny sjef til hjemmekinoen

Nå kan du bestille Samsung The Freestyle+, og dette blir prisen

Leicas nye miniprojektor går til 220 tommer

Ny generasjon hjemmekinoreceivere

Slutt på pæreskift og armlenekamper i mørket

Stilig Google-projektor fra Epson

Epsons ultra-nærprojektor: 150 tommer med Bose-lyd

Endelig! Ny hjemmekino fra Arcam

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.