TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

CES 2025: Samsung lanserer mini-UST-projektoren Premiere 5

Premiere 5 er angivelig verdens minste av sitt slag, men det hindrer den ikke i å lage store bilder.

Av / 06.01.25 - 11:05
CES 2025: Samsung lanserer mini-UST-projektoren Premiere 5

Samsungs First Look arrangement var det selvsagt mange TV-er, men også et par interessante projektorer som denne: Premiere 5 er en slags krysning mellom high-end projektorene Premiere 9/7 og småtassen The Freestyle, som kan fylle mange behov.

Selv om det er mange som drømmer om en stor TV, er projektorene fortsatt populære i mange sammenhenger: De nyeste variantene har blitt veldig kompakte, noe vi har sett flere eksempler på den siste tiden. Men ytelsen har også blitt bedre, særlig fra UST-projektorene med ultrakort kasteavstand  somkan lage et kjempestort bilde på veggen.

CES 2025: Samsung lanserer mini-UST-projektoren Premiere 5 1
Samsung Premiere 5 er en kompakt projektor med tilsynelatende god lysstyrke. (Foto: Audun Hage)

 

Samsung Premiere 5

Nykommeren Samsung Premiere 5 er angivelig verdens mest kompakte UST-projektor med trippel-laser lyskilde. Den er laget for å være enkel å flytte rundt omkring i hjemmet, og skal være enkel å sette opp takket være automatiske fokus- og geometrinnstillinger. I tillegg sørger den kraftige laseren for en imponerende lysstyrke i forhold til størrelsen. Begge deler er med på å øke bruksverdien.

Premiere 5 har Full HD oppløsning og kan stå fritt eller monteres på stativ, på benk eller i taket. Den har også noe kalt «Touch Interaction» som gjør at projektorbildet kan brukes som touch-skjerm når den projiseres mot en overflate. Dette fungerer ved hjelp av en bevegelsessensor som registrerer når du berører bildeoverflaten.

Annonse
CES 2025: Samsung lanserer mini-UST-projektoren Premiere 5 2
(Foto: Audun Hage)

Pris og tilgjengelighet

Det er ennå for tidlig å si hva Premiere 5 vil koste og når den kommer til Norden, men vi jakter mer info her på CES.

(f. 1981): Journalist. Audun ble ansatt som journalist hos Lyd & Bilde i 2004 og har spilt en aktiv rolle i utviklingen av L&B som magasin og nettsted. Audun er ekstremt kvalitetsbevisst, og kjent for sine kresne ører og skarpe blikk. Han er ansvarlig for Lyd & Bildes TV-tester.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

XGIMI Aura 3: Ultranært med 4K/120 Hz

Gamle 4K Blu-ray-spillere kan få Dolby Vision 2 – men det er en hake

Marantz legger til Dirac-støtte for hele Cinema Series 2

McIntosh har en ny sjef til hjemmekinoen

Nå kan du bestille Samsung The Freestyle+, og dette blir prisen

Leicas nye miniprojektor går til 220 tommer

Ny generasjon hjemmekinoreceivere

Slutt på pæreskift og armlenekamper i mørket

Stilig Google-projektor fra Epson

Epsons ultra-nærprojektor: 150 tommer med Bose-lyd

Endelig! Ny hjemmekino fra Arcam

Luksuskino krymper

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.