TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
17. Mai tilbud - 17 uker for 17 kr

Årets Blu-ray-anlegg

Samsung HT-C5900 er kanskje alene på markedet med HDMI-innganger til denne prisen, og låter dessuten fabelaktig.

Av / 27.01.11 - 14:00
Årets Blu-ray-anlegg

Det 3D-kompatible Samsung-anlegget har automatisk høyttalerkalibrering med medfølgende målemikrofon. Dette er blant få anlegg med HDMI-innganger til denne prisen, og det er to av dem. Det betyr at du kan koble til for eksempel en TV-dekoder og en spillkonsoll til disse, og da betyr det lite at anlegget mangler lydreturkanal (ARC). Videre finnes både en optisk digitalinngang og en analog stereoinngang, i tillegg til en iPod-krybbe.

Et forsterkerkit for trådløs lydoverføring til bakhøyttalerne kan kjøpes ved siden av for i overkant av tusenlappen.

Samsung All Share gir deg internett direkte på TV-skjermen, og koblet til nettverket kan anlegget tappe musikk og video direkte fra datamaskinen.

Fjernkontrollen til Samsung er oversiktlig, med store taster. Inngangsvelgeren kan være litt tvetydig, men gjenkjennbar for folk som vet hvordan inngangsvelgeren på TV-fjernkontrollen ser ut, nemlig et ikon med en pil inn mot en TV-skjerm.

Det første vi merker oss med Samsung-anlegget, er oppløsningen i overtonene. Sangstemmer i stereo gjengis luftig og gjennomsiktig, bedre enn noen av de andre anleggene i testen. Mellomtoneområdet gjengis klart, uten antydning til bokselyd. Enkelte vil kanskje mene at detaljene i toppen er litt i overkant, men det er ikke spisst, og spesielt akustisk musikk låter helt klart best av alle anleggene.

Annonse

Subwooferen er liten, så den kan ikke presses veldig hardt før det skurrer i kabinettet. Partymusikk er ikke dens favorittføde. Kompromisser må velges, og vi synes Samsung har valgt helt rett. Senterhøyttaleren har dessverre ikke samme oppløsning i toppen som de øvrige høyttalerne. Dialoger på film låter ikke like åpent når de gjengis fra senter som fra sidene, noe som gjør at sammenhengen ikke er optimal. Man legger ikke særlig merke til det før lyder beveger seg fra en side til den andre via senterhøyttaleren. Men da tenker vi over det. Til prisen er anlegget likevel helt supert.
Les test av Samsung HT-C5900 her

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!
Annonsørinnhold: Samsung 990 PRO SSD

Hvor mye kraft får du egentlig fra en Samsung 990 PRO SSD?

Les mer

Kunstig intelligens vil snart kunne stille inn Windows

Nye kompakte Surface-enheter

Et siste farvel til Skype

Slanke gaming-maskiner fra Acer

Trumps tollkrig får konsekvenser: Første teknologiprodusent fjerner produkter fra det amerikanske markedet

Chromebooks i massevis

Apple maksimerer Mac Studio

Apple oppgraderer Macbook Air igjen

Denne bærbare datamaskinen har en sammenleggbar 18,1-tommers skjerm

Nordens billigste 5G-router

Velduftende mus fra Asus

Går prosessorutviklingen bakover?

Lyd & Bilde