TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

Stor oppdatering fra Electrocompaniet

Ny CD-spiller, nettverksspiller og forforsterker

Av / 02.12.19 - 13:55
Stor oppdatering fra Electrocompaniet

De har brukt tiden godt siden de nye eierne blåst liv i legendariske Electrocompaniet. Nye produkter strømmer på, og nå slipper de tre nye.

Som den andre utgaven av nettverksspilleren. Electrocompaniet ECM 1 MKII, er forbedret lydmessig og har fått en helt ny app for iOS og Android, og kjennere vil kanskje legge merke til at kabinettet også er endret. Det er for å gjøre alle produktene mer uniforme, med samme bredde, samme type knapper, display og farger.

Stor oppdatering fra Electrocompaniet 1Nettverksspilleren med balanserte utganger og digitale innganger, støtter de aller fleste strømmetjenester, som Tidal, Spotify Connect og Qobuz, og den har støtte for strømming over AirPlay, DLNA og Bluetooth.

Den har også ethernet for tilkobling til wi-fi-ruteren, og nettradio via appen. Spilleren kan også spille av musikk fra en  harddisk, som kan installeres på innsiden av ECM 1 MKII.

Stor oppdatering fra Electrocompaniet 2Den innebyggede digitalkonverteren, støtter de aller fleste typer musikkfiler opptil 24-bit/192 kHz, som ALAC, FLAC, VAW – og MQA som brukes på Tidal Masters blant annet.

Annonse

Stor oppdatering fra Electrocompaniet 3Forforsterkeren EC 4.8 MKII er også ny, med nytt kabinett, frontplate, display og noen lydmessige oppgraderinger på innsiden. Som man kan se av bildene har den både balanserte og ubalanserte innganger, men ingen phono-inngang for platespiller.

Stor oppdatering fra Electrocompaniet 4Men CD-spilleren er også ny. Både utenpå og på innsiden. EMC 1 MKV har fått samme design som de andre nye produktene fra Electrocompaniet, og oppdatert elektronikk på innsiden, som skal gi enda bedre lyd.

Spilleren er fremdeles en topplader med stabilisator på CD-en, og et stivere chassis skal gjøre mekanikken enda mer stabil.

Prisene er som følger:

Nettverksspilleren ECM1-MKII: 34.998 kr

CD-spilleren EMC1-MKV: 44.998 kr

Forforsterkeren EC 4.8MKII: 34.998 kr

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Komplett streaming med Matrix Audio TS-1

Marantz: Du kan koble til platespilleren

Fosi Audio tar steget fra forsterkere til strømming med S3

Aurora tar Argon Audio inn i den direktedrevne verdenen

Unik diamantteknikk i Audio-Technicas nye flaggskip-pickup

McIntosh første forforsterker med streaming.

Yamahas lille streamingforsterker er tilbake, men prisen er nesten tredoblet

Friksjonsfri platespiller

CD-ens comeback fortsetter!

Fargerikt og trådløst fra Pro-Ject

Fiios rendyrker den tradisjonelle forsterkeren.

Victrola lanserer vinylanlegg

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.