Erkebritiske Quad er nå en del av kinesiske IAG (International Audio Group), og er like elsket for sin lyd som for sitt design. I fjor lanserte selskapet en oppdatert versjon av forsterkersettet Quad 33/303, som opprinnelig stammer fra 1967.
I år, på high-end-messen i München, har Quad avduket en integrert forsterker som lett kunne vært fra samme tiår når det gjelder utseende. Men den er helt ny.
Quad Three er en kompakt enhet i samme beigegrå farge som Quads klassiske modeller (faktisk er alle de nyere enhetene deres svarte). Et oransje LCD-display kompletterer stilen.
På innsiden finner du et utgangstrinn i klasse AB på 2 x 65 watt. Det er en platespillerinngang (kun MM-pickup), i tillegg til to andre analoge kilder. Men selvfølgelig finnes det også moderne digitale innganger – samt Bluetooth for trådløs strømming fra mobiltelefonen din.

Knappene på frontpanelet er i Quad-tradisjon: Volum, kildevalg, balansekontroll, bass – og den spesielle tilt-kontrollen som ikke bare justerer diskanten, men vipper hele lydbildet i en mørkere eller lysere retning.

Tilgjengelighet og pris
Quad Three kommer i salg i juli, og prisen blir 1 500 euro (ca. 17 450 kroner). Med andre ord i den svært rimelige enden av prisskalaen. Det kommer også en CD-transport som kan kobles til via den digitale inngangen.
Les videre med LB+
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!
Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!
LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-
Tilgang til ALT LB+ innhold
LB+ total 12 måneder
Tilgang til ALT innhold i 12 måneder
- Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
- Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
- Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
- L&B TechCast – en podcast av L&B
- Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
- Deaktiver annonser
- L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!