Modern Record Console er et nesten komplett stereoanlegg. Vakkert utført i amerikansk valnøtt, og her snakker vi treverk, ikke trefiner. Anlegget står på en tilpasset sokkel, og under lokket befinner det seg en 2 x 15 w rørforsterker, og en platespiller. Forøvrig en Pro-Ject RPM 5.1, påmontert en Sumiko Blue Point pickup, som er integrert i kabinettet.
Det finnes ikke noen radiomottaker eller CD-spiller her, men anlegget har en trådløs mottaker integrert, slik at man kan strømme musikk til anlegget, fra en iPhone, iPod, iPad eller laptop koblet trådløst til nettverket.
I sokkelen sitter det en subwoofer, drevet av en bassforsterker, og sammen med de to 6,5-tommers fulltoneelementene, skal anlegget rekke fra relativt dyp bass, til diskant.
Frontplatene rundt høyttalerne, kan leveres i hvitt, grått eller sort, og den 166 cm brede Modern Record Console bygges bare på bestilling.
Les mer her.
Symbol Audio er ikke helt alene om å tilby potente musikkmøbler. Amerikanske Klipsch har lansert sin Console med innebygde høyttalere, og skotske Linn har forsøkt seg på et designprosjekt sammen med tyske interlübke. For å nevne noen.
Les videre med LB+
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!
Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!
LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-
Tilgang til ALT LB+ innhold
LB+ total 12 måneder
Tilgang til ALT innhold i 12 måneder
- Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
- Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
- Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
- L&B TechCast – en podcast av L&B
- Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
- Deaktiver annonser
- L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!