TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Høsttilbud: LB+ Total kun 4 kr i 4 uker

Nyhet

CES 2025: Onkyo er tilbake

Av / 09.01.25 - 11:01
CES 2025: Onkyo er tilbake

For kort tid siden fikk vi vite at Onkyo var på vei tilbake. Etter en lang tids dvale lanserer de en helt ny produktserien, den første på lenge. Icon-serien består i første omgang av Icon P-80 som er en forforsterker med nettverkstilkobling, effektforsterkeren M-80 Power Amplifier, og den integrerte A-50, også den med nettverkstilkobling.

Den integrerte og forforsterkeren, har integrert støtte for avansert romkorreksjon med Dirac Live, og en 32-bit/768kHz AK4452 DAC fra japanske AKM.

Forsterkerne har noe Onkyo kaller DIDRC, Dynamic Intermodulation Distortion Reduction Circuity, som de mener reduserer støy i høyfrekvensbåndet, og en High Slew Rate-krets skal visstnok forbedret lyden fra analoge musikkopptak, for eksempel det delikate signalet fra MC-pickuper.

Icon P-80 og M-80

CES 2025: Onkyo er tilbake 1
Foto: Onkyo

Forforsterkeren P-80 har  HDMI ARC, Dirac Live romkorreksjon mellom 20 og 500Hz, Wi-Fi, Airplay2, Chromecast, Bluetooth, og den er Roon Ready.

Platespilleringangen støtter både MM- og MC-pickuper, og den støtter alle kjente strømmetjenester: Spotify Connect, Tidal Connect, Qobuz Connect, Amazon Music, TuneIn, QQ Music, AirPlay 2 og Google Cast.

Annonse
CES 2025: Onkyo er tilbake 2
P-80. Foto: Onkyo

Effektforsterkereren M-80 leverer 150 W per kanal i 8 Ohm 200 W i 4 Ohm, og er en rendyrket klasse AB-forsterker med en invertert Darlington-krets i utgangstrinnet.

Icon A-50

Den integrerte A-50 er en kombinasjon av P-80 og M-80,m i ett og samme kabinett. Her er effekten 140 W per kanal i 8 Ohm 180 W i 4 Ohm, og A-50 har også platespillerinngang for MM- og MC-pickuper. Den støtter de samme strømmetjenestene som P-80, og har de samme analoge og digitale inngangene.

CES 2025: Onkyo er tilbake 3
A-50. Foto: Onkyo

Den integrerte A-50 er ikke i salg før fjerde kvartal 2025, estimert pris er 1500 USD. Det samme gjelder Icon P-80 og M-80, som er estimert å koste 1999 USD hver, når de kommer mot slutten av året.

CES 2025: Onkyo er tilbake 4
M-80. Foto: Onkyo

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Høst tilbud - 4 uker 4,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
4 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Linn LP12 får nye toppoppgraderinger

Lyngdorf ser oppover for sitt 20-årsjubileum

Polestar slipper ny trailer i James Bond-stil

Fransk hi-fi i strammere drakt

Fargerikt fra McIntosh

Strømming og vinylavspilling i skjønn forening

Denon, Marantz og B&W eies nå av Harman

Kan bli en hit

Endelig! Her er Spotify Lossless

Studiospesialisten satser på billyd

Ny DAC fra Polen

Budsjettvennlig Bluetooth-spiller

Lyd & Bilde