TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
☀️SOMMERTILBUD☀️ - 6 UKER KUN 6 KR

Avslører Tag Heuer smartklokke på CES?

Så langt har de klassiske urmakerne unngått smartklokkene. Men vil Tag Heuer overraske på CES 2015?

Av / 09.12.14 - 10:34
Avslører Tag Heuer smartklokke på CES?

Smartklokker er en teknologisk bølge, som ventes for alvor å skylle inn over oss i 2015. Men hittil har de klassiske klokkeprodusentene valgt å se an tiden, og de har ventet med å lansere klokker med datainnmat.

Nå ser det imidlertid ut til at sveitsiske Tag Heuer har tenkt til å bli den første «ekte» klokkeprodusenten til å ta smartklokker alvorlig. I følge britiske Business Insider er det stor sannsynlighet for at Tag Heuer har tenkt til å kuppe smartklokke-verdenen ved å lansere en smartklokke i eget navn på CES 2015-messen, som finner sted i Las Vegas i begynnelsen av januar.

I stedet for sveitsisk finmekanikk vil klokken være drevet av en prosessor fra Intel. På utsiden ventes det imidlertid at alt vil være som normalt. Det vil si visere og klassisk design, frem for pekeskjermer og annet nymotens juggel. Tag Heuer har jo et image, som de gjerne vil beskytte. Hvilket de gjør iherdig, sammen med den øvrige klokkeindustrien, som slår hardt ned på kopier av urskivene.

Kilde: Business Insider

Annonse
(f. 1964): Journalist og tester. John har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2013, hvor han skriver om hi-fi, høyttalere, computere, gaming og teknologihistorie. John har beskjeftiget seg med teknologijournalistikk siden 1982(!), og har arbeidet for tallrike magasiner i forskjellige roller; blant annet GEAR, High Fidelity, Komputer for alle, Illustreret Videnskab, Ny Elektronik, PC World og Privat Computer. Han har dessuten skrevet tallrike bøker og undervisningsprogrammer om IT.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Samsungs nye sammenleggbare med enda mer KI og et mye slankere design

OnePlus utvider sortimentet: Nord 5, Nord CE 5 og ny 43 mm Watch 3 lansert

Spansk politi mistenker Pixel-brukere for å være narkolangere

Først Huawei, nå OnePlus?

Nothing lanserer intet mindre enn sin dyreste mobil noensinne

WhatsApp får KI-funksjoner uten å lese meldingene dine

Apple åpner iPhone for konkurrenter til AirDrop

Fairphone 6 lansert i Google-fri utgave

Adobes bilde-KI i mobilen

Spennende OnePlus-nyheter på vei!

Android 16 er allerede her

Alt nytt fra Apple WWDC

Lyd & Bilde