Hvis man skal fotografere uten å gjøre seg bemerket, er Ricoh GR II et utmerket verktøy. Det lyssterke kameraet går ned i lommen, og med en 28mm f2,8 vidvinkel, får du med deg alt på bildet.
Ricoh GR II har den samme 16 Mp bildebrikken i APS-format som i versjonen av samme kamera, som vi testet for to år siden.
Nå har det også fått WiFi og NFC, for trådløse overføring av bilder og fjernstyring av kameraet.
”GR har blitt utrolig populær innenfor ”street photography” fordi den gir enestående bildekvalitet til tross for at det er et kompaktkamera. Mange funksjoner i kameraet er typiske for avanserte systemkameraer, og finnes som regel ikke i kameraer som får plass i lommen. Det føles riktig at Ricoh nå bygger inn moderne funksjoner som WiFi og NFC” sier Helge Rose, Nordic Product Specialist hos Focus Nordic, Nordens største fotodistributør.
Kameraet er relativt kjapt med en skuddtakt på 4 bilder/s og autofokus på 0,2s, og det har integrert gråfilter (ND og kan bruke en vidvinkelkonverter, hvis man trenger enda bredere bildevinkel.
Det er også mulig å fotografere på 35mm brennvidde hvis man kan leve med at oppløsningen faller til 10 Mp.
Kameraet kommer på markedet i juli og vil koste 7.899 kr.
- 17 effektfiltre
- Trådløs blitsmulighet (med ekstern masterblitz)
- Full HD-video
- Innebygget stereomikrofon
- Crop mode, gir mulighet til å få bilder tilsvarende 35mm eller 47mm brennvidde
- Pixel Mapping
Les videre med LB+
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!
Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!
LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-
Tilgang til ALT LB+ innhold
LB+ total 12 måneder
Tilgang til ALT innhold i 12 måneder
- Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
- Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
- Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
- L&B TechCast – en podcast av L&B
- Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
- Deaktiver annonser
- L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!