TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
PÅSKE TILBUD - 6 uker for kun 6 kr!

Nyhet

Mye nytt for videobrukere

Photoshop for iPad får bedre penselfunksjoner.

Av / 24.05.20 - 10:00
Mye nytt for videobrukere

Som regel er en oppdatering av programvare en kombinasjon av bug-fiksing og litt oppdateringer her og der. Denne gangen har Adobe dratt skikkelig til, særlig for de som bruker video-programvaren deres.

Men iPad-brukerne får også sitt. Blant annet får Photoshop for iPad bedre penselverktøy med forbedret presisjon trykksensitivitet, når man bruker Apple Pencil. iPad-versjonen har også fått kurver som gjør det litt enklere å endre farger, toner, kontrast, skygger, høylys, blant annet.

Les også vår guide til de beste fotoappene på iPad

Mye nytt for videobrukere 1
Curves, eller kurver som vi sier. Nå også på iPad-versjonen.

Et annet verktøy som også er oppdatert, er Adobe Fresco, som ble lansert i september i fjor.

Det er rett og slett et verktøy for illustratører og andre som vil lage fresco-lignende illustrasjoner, hvor kreativiteten er det enste som etter begrensninger.

Annonse

Mye nytt for videobrukere 2

Her er det flere nye funksjoner. Som flerfarget fargedropp (pipette), vektor-verktøy, nye penselverktøy som kan brukes med Photoshop Mixer-pensler, forbedret linjalverktøy, Adobe Capture-integrasjon med Shapes, blant annet.

Video-appene har også fått en overhaling og flere funksjoner. Som ProRes RAW-support i Premiere Pro og After Effects, mer strømlinjeformet arbeidsflyt for grafikk i Premiere Pro, Tapered Shape Strokes og Concentric Shape Repeater i After Effects, forbedringer av Audio Triggers og Timeline-filtre i Character Animator (puh!), støtte for Audio files i Creative Cloud Libraries, mulighet til automatisk endring av størrelse til 4:5 format og back camera switching i Premiere Rush – og mye mer.

Som du kan lese mer om her.

Brukere av Adobe Premiere Pro, Adobes videoredigeringsverktøy for proffer, er oppdatert til versjon 14,2, som inkluderer GPU-akselerering (grafikkakselerasjon) for enkoding av video i H.264 og H.265 (HEVC) på Windows PC-er med Nvidia eller AMD GPU-er. Den nye versjoen skal gi raskere rendering og eksport på de fleste filformater i Premiere Pro og Encoder.

 

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Tilbud - 1 måned for kun 79,-

Tilgang til ALT innhold i 1 måned!

Populær

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

LB+ Total 6 måneder

Tilgang til ALT innhold i 6 måneder

Kun 79 ,-
154,- / mnd
154,- / mnd
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Fujifilm om GFX100RF og kommende kameraer

Nikons billigste fullformatkamera er endelig oppdatert

Kompakt systemkamera for video

Verdenspremiere

Mekanisk instantkamera

Sony frir til naturfotografene

Unikt kamera fra Sigma

Avansert flaggskip i krympet format

Canon lanserer kamera for videokreatører

Følger motivet med smart sporing

Nikons første RED-kameraer

125x optisk zoom!

Lyd & Bilde