TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Luksus Leica for motebevisste

Leica M9-P »Edition Hermès« er griselekker, men det koster en del å ikle seg kameraikonet fremfor noen, i Hermès-drakt.

Av / 10.05.12 - 21:00
Luksus Leica for motebevisste

Leica er viden kjent for sin utrolige optiske kvalitet, og rammesøkerkameraene i M-serien. Kameraene pleier ofte å lanseres i spesialversjoner, gjerne i begrenset opplag. Og samlere går mann av huse for å sikre seg et eksemplar.

Det spørs om samlerne ikke må selge en Basquiat eller kvitte seg med en av Bristol-ene, for Leica M9-P i »Edition Hermès« koster litt mer enn et vanlig systemkamera.

Så er det også et uvanlig kamera. Eller rettere sagt, en uvanlig kamerapakke.

Luksus Leica for motebevisste 1

Den ene pakken inneholder en Leica M9-P »Edition Hermès«, med en sølvanodisert Leica Summilux-M 50 mm f/1.4 ASPH, laget i 300 eksemplarer, og priset til 165.000 kroner.

Annonse

Den andre pakken er mer omfattende, og inneholder  tre objektiver: Leica Summicron-M 28 mm f/2 ASPH, Leica Noctilux-M 50 mm f/0.95 ASPH og en Leica APO-Summicron-M 90 mm f/2 ASPH, som vist på bildet over. Denne pakken er laget i 100 eksemplarer, og koster småpene 350.000 kroner.

Luksus Leica for motebevisste 2

Settet er en hyllest til vennskapet og samarbeidet mellom Jean-Louis Dumas, den tidligere presidenten i Hermès og Leica , og settet heter derfor Série Limitée Jean-Louis Dumas».

Da får man en håndlaget Hermès kamerabag som er tilgjengelig utelukkende som en del av settet med tre objektiver.

Luksus Leica for motebevisste 3

Topplate, bunnplate, lukkerhjul, multifunksjonshjul og utløserknapp er nydesignet av Walter de’Silva, tidligere Seat og Alfa Romeo-designer, nå hos Audi,  inkludert objektivets utvendige deler.

Luksus Leica for motebevisste 4

Okerfarget kalveskinn levert fra Hermès, kler opp kamerahuset, som står i stil til kamerabagens fargepalett.

Luksus Leica for motebevisste 5

Kamerapakken med 50mm-eren er tilgejengelig nå, settet med bag og tre objektiver, må man nok sette seg på lister for å ha et håp om å få tak i. Da får man i det minste tid til å samle sammen midlene som behøves.

 

 

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Rimelig systemkamera fra Canon

Sonys første for fullformat alpha-kameraer

Klassikeren gjenoppstår

Kompakt og lett supertele

DJI Osmo 360 II: Nytt 360-kamera med byttbar optikk

Kameradrone som flyter

Mikrofonen som tar opp lyden selv

Med dette kan du ta bilder av alt.

Leica-kameraet vi har ventet på

Comeback for kompaktkameraet

Sony setter megapiksel-rekord

Hendig videokamera med stillbildefunskjon

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.