TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

nyhet

Leica-zoom til Panasonic Lumix

Her er enda en lyssterk zoom i premiumklassen, denne passer til kompakte systemkameraer fra Panasonic.

Av / 27.02.18 - 08:44
Leica-zoom til Panasonic Lumix

Den passer også til Olympus systemkameraer, må vi legge til. For sammen med Panasonic har de over 60 objektiver tilgjengelige, som går om hverandre og passer på alle mFT-kameraene deres.

Nå kommer en relativt lyssterk telezoom. Leica DG Vario-Elmarit 50-200/2,8-4, som er bygget i Japan, men med Leicas kvalitetskrav i bunnen.

Les testen av Leica DG Vario-Elmarit 8-18mm.

Automatisk kladd

Zoomen er værtettet og har innebygget optisk bildestabilisator, som fungerer med Panasonic-kameraenes innenbyggede stabilisator- feks på Lumix G9, for større bevegelseskompensasjon.

Annonse

Les testen av Lumix G9 her.

Rekkevidden tilsvarer 100-400mm, og objektivet kan bruke 1,4x eller 2x telekonverter, får enda større rekkevidde, og den optiske konstruksjonen består av 21 linselementer i 15 grupper.

To av dem er såkalte ED-elementer og to er asfæriske, for bedre kontroll på lyset.

Leica-zoomen er i salg i løpet av mai, prisen blir 19.990 kr.

Les testen av Leica DG Vario-Elmar 100-400mm.

Lasse Svendsen
(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Tilbud!

Tilbud - 1 måned for kun 79,-

Tilgang til ALT innhold i 1 måned!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

LB+ Total 6 måneder

Tilgang til ALT innhold i 6 måneder

Kun 79 ,- / første måned
154,- / mnd
154 ,- / mnd
Med et abonnement får du også:
  • Tilgang til mer enn 7500 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Deaktiver annonser

Kan bli en storselger

Fotoskriver i A3-format

Kompakt vidvinkelzoom

Lager bilder i større format

Billig og brettbar drone

Liten oppdatering fra Panasonic

Billig lydløft til videoene dine

Fire nye objektiver for Canon RF

Flaggskip med AI

Dette har de aldri gjort før

Prisgunstig kamera for nybegynnere

VR-objektiv for Apple Vision

Lyd & Bilde