TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Årets beste tilbud - 4 uker kun 4 kr
Kjøp

Adobe lanserer gratis app for iPad

Med Adobes gratisapp for kreative brukere, kan man jobbe med bilder, farger og former mens man er på farten.

Av / 08.04.15 - 08:20
Adobe lanserer gratis app for iPad

Ideen bak gratisappen Adobe Comp CC, som finnes på App Store nå, er å gjøre arbeidet tilgjengelig på iPaden mens man er på farten. Senere kan man fortsette bilderedigeringen i Photoshop, illustrasjoner i Illustrator eller grafisk ombrekk i InDesign, på datamaskinen når mane r tilbake på kontoret.

2015_03_31 Adobe Comp CC - Screenshots
Appen gir deg ikke fullversjoner av, Photoshop, Illustrator eller InDesign, men muligheten til å gjøre endringer og jobbe med ideer mens man er på farten og senere finpusse den på en Mac eller PC, som Adobe sier i pressemeldingen.

«En iPad har et stort potensial for kreativitet mens man er farten, men det gir bare mening hvis man senere kan synkronisere arbeidet til ens Mac eller PC for finpussing og perfeksjonering. Med Comp CC gjør vi dagens designprosess mye mer fleksibel,» sier Jes Schyum, nordisk kommunikasjonssjef hos Adobe.

Annonse
(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Endelig har Leica gjort det

Bringer deg enda nærmere

GoPro MAX2: 8K hele veien rundt

Actionkamera mindre enn en fyrstikkeske

Kompakt og lett telezoom

Bedre budsjettdrone

Nikon-kamera med RED-teknologi

Hendig hybridkamera for video

Mer retro enn dette blir det ikke

Hasselblads nye kamera er en fotografs våte drøm

Kameraet vi har ventet på

Lyssterk tele for sport

Lyd & Bilde