Klipsch viste en helt ny serie Reference Premiere-høyttalere i januar, og nå er de endelig klare med Klipsch Reference Premiere III. Som er en serie med ni høyttalere, tilpasset stereo eller hjemmekino.
Her kan man velge mellom bokhyllehøyttalere, flere gulvstående utgaver, senterhøyttaler, ‘oppoverhøytaler’, og en surroundhøyttaler av typen man bruker til bakhøyttalere i hjemmekinoen.
Klipsch Reference Premiere III
Flaggskipet i serien er RP-8263FA Dolby Atmos, som har topphøyttalere integrert for Dolby Atmos-lyd, og to 8-tommers kobberfargede basselementer i hvert kabinett. Under grillen på toppen sitter det en 6,5-tommers mellomtonebass, og en 25 mm diskant. RP-8263FA Dolby Atmos har også Klipsch velkjente Tractrix-hornlading foran diskantelementene, og tradisjonen tro, er følsomheten på 98 dB i den hyggelige enden.

Det finnes også to mindre gulvstående høyttalere i Reference Premiere III-serien, uten Dolby Atmos-høyttaler på toppen, samt to bokhyllemodeller. RP-6103M og RP-5103M, samt to senterhøyttalere – RP-5403C og RP-5203C – RP-5203S surroundhøyttaler og den nevnte RP-5103SA topphøyttaleren. Som kan kjøpes separat og plasseres på toppen av en høyttaler.

Det finnes også en serie med Reference Premiere Compact ubwoofere som enkelt kan integreres i hjemmekinoen, og selvsagt brukes i et stereoanlegg, og hvis man kobler høyttalerne sammen med en av de nye Onkyo-receiverne, kan man med Klipsch Optimized Mode velge delefrekvenser automatisk bare ved å legge inn høyttalermodellene man bruker.

Nordiske priser er ikke klare før nærmere offisiell lansering i oktober, men Reference Premiere-serien pleier å være gunstig priset, så her får man muligheten til å sette sammen en hjemmekino uten at det koster skjorta.
