TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Ørepropper av Titan

Yamahas nye EPH-M200 har proppestag av laserskåret titan.

Ørepropper av Titan

Yamaha bruker såkalt ”β-titanium” til sine nye propper. Beta-titan er en legering av titan og ett eller flere andre metaller, for eksempel nikkel, kobber eller vanadium. Yamaha hevder stagene er med på å gi en perfekt passform i lytterens ørekanal.

Proppestagene er av laserskåret titan.
Proppestagene er av laserskåret titan.

Høyttalerelementet er relativt stort for ørepropper å være, 15 mm. Og ved å forbedre lydisolasjonen lover Yamaha en velbalansert bass uten lydlekkasje. Styrken i rørene reduserer resonanser i øret, og siden formen holder seg også når den er puttet i øret, slipper man at lyden blir dårligere fordi øreproppene forandrer form.

EPH-M200

”β-titanium lydstag gjør at du kan nyte en krystallklar og detaljert diskant,” blir vi også fortalt.

EPH-M200 kommer i fargene svart, rød eller hvit og koster 1.198 kroner. Alternativt finnes en rimeligere modell, EPH-M100, i fargene svart, blå eller hvit, til 798 kroner.

Annonse

yamaha.no

81ltDFprl4L._SL1500_

(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Åpne ørepropper fra Sennheiser

Bowers & Wilkins trådløse blir enda bedre

Skullcandy ørepropper med Bose-teknologi

Audeze med kraftig bass for alle

Luksuslyd i McLarens signaturfarger

Focal - med mer av alt

Neste generasjon Sony-propper til under 1500 kroner

Oppdatering gir bedre lyd

Nytt flaggskip i Sennheisers 500-serie

Ørepropp-monster fra FiiO har 26 drivere totalt

Xiaomis nye ørepropper bruker Wi-Fi for bedre lyd

Grado med nytt flaggskip i massiv valnøtt

Lyd & Bilde