TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

McIntosh MHT300 Home Theater Receiver

Har 150 watt i alle kanaler, 8K-video og Dirac Live romkorreksjon.

Av / 31.01.23 - 10:45
McIntosh MHT300 Home Theater Receiver

Hos McIntosh i Binghamton, tuller de ikke med hjemmekino. Så når de lager sin første AV-receiver med romkorreksjon, gjør de det skikkelig. MHT300 kalles den, og den ser ikke ut til å mangle noe.

Forsterkerdelen leverer 150 W effekt i alle 7 kanaler (4 Ohm), og den kan utvides fra en 7.2-kanals receiver, til en 7.2.4-kanals, hvis man kobler på en firekanals MI254 forsterker.

McIntosh MHT300 Home Theater Receiver 1
MHT300. Foto McIntosh

Receiverens prosessordel støtter surround i Dolby Atmos og DTS:X, og den har Dolby Vision, HDR10+ og HLG-støtte. Den har også Dirac Live romkorreksjon ombord, og den takler prosessering av videooppløsning både i 8K/60 Hz og 4K/120 Hz.

På baksiden har den fire HDMI innganger med eARC/ARC, og en utgang med full støtte for HDCP 2.2, opptil 18 Gbps, og bildestøtte for Rec. 2020 og 4:4:4-farger.

Dirac Live romkorreksjon

McIntosh MHT300 Home Theater Receiver 2
MHT300 bak. Foto McIntosh

Med Dirac Live kan man tilpasse lyden i alle kanaler til rommet, også med tidskorreksjon, og brukeren kan velge mellom ulike korreksjonsoppsett.

Annonse

MHT300 har også fem digitale innganger, Ethernet for strømming av musikk over nettverket, og innebygget FM-radio. Siden vi snakker om en McIntosh-forsterker, har den også McIntosh Power Guard som passer på at signalet ikke ødelegger høyttalerne. Sentry Monitor passer på at ingenting kortslutter og den har Power Control sånn at man kan styre og tenne alle komponentene i anlegget samtidig.

McIntosh MHT300 er klar for utvalgte forhandlere i løpet av 1. kvartal 2023. Prisen er oppgitt til 8000 USD, som antydningsvis kan bli i overkant av 100.000 kr her hjemme.

McIntosh MHT300 Home Theater Receiver 3
Foto McIntosh

 

McIntosh MX1375 Reference Entertainment System

McIntosh tar den helt ut med 1375 watt i den nye Jeep-en.

Les videre
(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

XGIMI Aura 3: Ultranært med 4K/120 Hz

Gamle 4K Blu-ray-spillere kan få Dolby Vision 2 – men det er en hake

Marantz legger til Dirac-støtte for hele Cinema Series 2

McIntosh har en ny sjef til hjemmekinoen

Nå kan du bestille Samsung The Freestyle+, og dette blir prisen

Leicas nye miniprojektor går til 220 tommer

Ny generasjon hjemmekinoreceivere

Slutt på pæreskift og armlenekamper i mørket

Stilig Google-projektor fra Epson

Epsons ultra-nærprojektor: 150 tommer med Bose-lyd

Endelig! Ny hjemmekino fra Arcam

Luksuskino krymper

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.