TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Spesialmodeller fra PMC

Engelske PMC har gjort både tekniske og kosmetiske endringer på sine eksepsjonelle høyttalere, som skal gi bedre lyd og et mer tidsriktig design.

Av / 10.12.12 - 12:40
Spesialmodeller fra PMC

Engelske PMC er en av få høyttalerprodusenter, med en fot i både proff- og konsumentmarkedet. De er også en av få som bruker transmisjonslinje i bassen, og det merkes på to områder: Kvaliteten på konstruksjonen, og rekkevidden til bassfrekvensene. Som får selv de minste høyttalermodellene, til å høres ut som om de er koblet til en subwoofer.

De større modellene har vi faktisk testet. Deriblant IB2i, som du kan lese testen på her.

Spesialmodeller fra PMC 1

Nå kommer den og de større modellene  MB2 (se bildet over) og BB5 i såkalte Special Editions. I rosentre og macassar-finer, med forbedret intern avstivning og demping av kabinettene som skal dempe resonanser, og gi lytteren et enda renere lydbilde.

PMCs mellomtoneelement er redesignet for bedre dynamikkegenskaper, og tilpassede stativer med solide pigger finnes til alle modellene.

Annonse

PMCs Peter Thomas sier i pressemeldingen at «Med ytterligere forbedringer i SE-versjonene, kan de mest kresne audiofile nå rett i hjertet til musikken, og høre den akkurat slik den var i studio. Og med de nydelige nye trefinerene vi har valgt, ser høyttalerne like fabelaktige ut som de spiller.»

IB2 SE, MB2 SE og BB5 SE ventes i salg på nyåret.

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Mer kompakt utgave av flaggskipet Linn 360

Apple utfordrer Sonos med trådløs surroundlyd

Engelske Harbeth går nye veier

Premiere for det første serieproduserte paret Jones and Cerreta

Thunder & Lightning med JBL

Billige lydplanker med Dolby Atmos

Bærbar høyttaler som spiller i 40 timer

Klipsch Rebellion gjenoppstår

Samsungs OLED-flaggskip får CANVAS-lyd

TCL Q95K lydplanke med B&O-lyd

Sony ULT Tower: tre nye partyhøyttalere med bass i fokus

Offisielt: Her er Sonos Beam Ultra og Ace Ultra

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.