TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Monsterlyd

Amerikanske Monster er ikke akkurat kjent for sine høyttalere, men ClarityHD kan sette dem ettertrykkelig på kartet.

Av / 06.09.11 - 13:54
Monsterlyd

Ved første øyekast ser de ut som nok et par småhøyttalere. Med en 16,5 cm bass og den sedvanlige 25 mm diskanten. I våre tider gjerne med innebygget forsterker og en iPod-dock på toppen. ClarityHD har alt dette. Men også noe mer.

Monsterlyd 1

Den kan kobles til en lydkilde med kabler, som alle aktive høyttalere, men her får man også muligheten til å benytte en trådløs Bluetooth-modul. En praktisk, men erfaringsmessig dårlig løsning hvis man er av den oppfatning at lydkvalitet faktisk betyr noe.

Monsterlyd 2

Men Monsters ingeniører har jobbet hardt med å forbedre overføringen til modulen, som de kaller Streamcast BT Bluetooth Wireless Module. Sammen med en StreamCast-sender plugget i laptopens USB-port, kan man sende lyden trådløst til opptil 12 soner i huset. Man kan med andre ord ha flere sett høyttalere, eller Monsters Beatbox-høyttaler tilkoblet hver sin mottaker, og strømme musikken.

Annonse

De små høyttalerne som til å begynne med leveres i gult, rødt eller kaffebønnebrunt, koster cirka 6.000 kroner paret, og er allerede bestilt til test, så følg med.

En AirPlay-utgave av ClarityHD ventes å komme noe senere, og vil gjøre det mulig å strømme musikken rett fra iPhone-en til høyttalerne i et trådløst nettverk.

Monsterlyd 3

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

JLab vil bli med deg på fest

Sjekk Wilsons nye Sabrina V

Bærbar høyttaler med rekordlang batteritid

Første lydplanke fra Marshall

V-16 F: Ny versting-subwoofer fra DALI

Tre nye høyttalere i det aller øverste sjiktet

Feirer jubileet med spesialmodell

Dansk high end i nye farger

Vi har hørt TCL og Dolbys nye høyttalere

Første lytting på Audiovectors flaggskip

Hva sa du? Sonos lydplanker får ny funksjon

BBC-klassikere i eksklusiv spesialutgave

Lyd & Bilde