TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Årets beste tilbud - 4 uker kun 4 kr
Kjøp

Duell: To 27″ 4K QD-OLED gamingskjermer

Perfekt svart og sylskarp 4K

QD-OLED gamingskjermer i 27" 4K-format gir en heftig kombinasjon av lynrask responstid og knivskarp bildekvalitet. AOC og Samsung går i duell!

Av / 21.11.25 - 08:28
To 27″ 4K QD-OLED gamingskjermer

Jakten på den perfekte gamingskjermen tar et nytt steg med 27-tommers 4K QD-OLED. Her settes AOC og Samsung mot hverandre i en duell mellom to lynraske kraftpakker som lover perfekt svartnivå, blendende farger og presisjon ned til minste piksel.

I flere år har gamere måttet velge mellom respons og skarphet. Nå er det ikke lenger et dilemma. QD-OLED gir selvlysende piksler med uendelig kontrast og dybde, samtidig som responstiden stuper til utrolige 0,03 millisekunder. Kombiner det hele med 240 Hz bildefrekvens for en fantastisk spillopplevelse.

Samsung G81SF 27 vs AOC AGON Pro AG276UZD det geirnordby
(Foto: Geir Gråbein Nordby)

4K pikseloppløsning på en 27″ skjermstørrelse gir en ekstrem pikseltetthet på 166 PPI. Dette løser et av QD-OLEDs største problemer – tekst som ellers vises med magenta- eller cyanfargede kanter blir sylskarp. Dermed kan skjermene fungere både til intense spilløkter og til profesjonelt arbeid.

Les også TEST: ASUS ROG Swift PG32UCDP Med PG32UCDP har ASUS laget en OLED-skjerm som kombinerer ekstrem hurtighet med førsteklasses bildekvalitet. Den leverer i de heftigste gaming-økter, og gjør det usedvanlig bra i kreativt arbeid.
Samsung G81SF 27 vs AOC AGON Pro AG276UZD Profile geirnordby
Samsung G81SF 27 til venstre, AOC AGON Pro AG276UZD til høyre. (Foto: Geir Gråbein Nordby)

AOC mot Samsung

I denne duellen møtes AOC AGON Pro AG276UZD og Samsung Odyssey OLED G8 G81SF – to skjermer med samme grunnleggende panel, men med ulik tilnærming til funksjonalitet og pris. Hvilken gir mest for pengene, og hvilken passer best for nettopp dine behov?

Annonse
Geir Gråbein Nordby
(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Mer ROG Ally enn Xbox, men fortsatt en stor seier for de håndholdte maskinene, som nesten kan alt.

Dobbelt opp av luksus

Her er årets gaming-konger

Nintendo tar ingen sjanser med Switch 2

Raskere enn de aller fleste

Oppgraderte luksushodetelefoner

Ny feature gjør den genial

Fantastisk spillopplevelse med 4K OLED

Hvis prisen var likegyldig, ville vi anbefalt PS5 Pro

Freyja gir deg et spark bak

Elektronisk luksus-smell

OLED gaming-monitor i absolutt toppklasse

Lyd & Bilde