TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Nyhet

Dreame Z30 AquaCycle kan både støvsuge og moppe

Trådløs stavmodell med separate vannbeholdere.

Av / 30.05.25 - 13:19
Dreame Z30 AquaCycle kan både støvsuge og moppe

Rengjøringsprodusenten Dreame har lansert Z30 AquaCycle, som er en trådløs støvsuger som kan skifte mellom støvsuging og vådmopping. Modellen har en sugeeffekt på 310 AW og en batterilevetid på opptil 90 minutter.

Støvsugeren har et avtakbart moppehode med to separate vanntanker – én til rent vann og én til oppsamling av skittent vann. Moppefunksjonen er tenkt til harde gulvoverflater som kjøkken og entréer.

Dreame Z30 AquaCycle kan både støvsuge og moppe 1
Moppfunksjonen er beregnet for harde overflater. Egghviten på veggen vil imidlertid trolig kreve en våt klut. (Foto: Dreame)

Z30 AquaCycle er utstyrt med en børsteløs motor som automatisk justerer sugeeffekten basert på sensoravlesninger av hvor skittent gulvet er. En LCD-skjerm på håndtaket viser batteristatus og annen driftsinformasjon.

Les også TEST: Dreame X50 Ultra Complete Dreames avanserte flaggskipmodell gjør mye riktig, og klarer alle dørtersklene takket være løftebenene sine. Tidligere effektive features har imidlertid blitt mer slurvete, og rengjøringen av tepper svikter.

Modellen veier 2,2 kg og kan arbeide helt vannrett for rengjøring under møbler. Dreame har inkludert HEPA H14-filter og forskjellige munnstykker til spesialrengjøring, herunder en kantbørste og redskaper til dyrehår.

Dreame Z30 AquaCycle kan både støvsuge og moppe 2
Dreame Z30 har forskjellige munnstykker til spesialrengjøring. (Foto: Dreame)

Støvsugeren bruker teknologier som produsenten kaller Clean-to-Edge og CelesTect-belysning, som skal hjelpe med å oppdage smuss langs kanter og i mørke områder.

Annonse
Dreame Z30 AquaCycle kan både støvsuge og moppe 3
Det innebygde lyset skal gjøre det lett å oppdage smuss. (Foto: Dreame)

Tilgjengelighet

Z30 AquaCycle er tilgjengelig nå. Vi kommer tilbake med en test snarest.

(f. 1964): Journalist og tester. John har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2013, hvor han skriver om hi-fi, høyttalere, computere, gaming og teknologihistorie. John har beskjeftiget seg med teknologijournalistikk siden 1982(!), og har arbeidet for tallrike magasiner i forskjellige roller; blant annet GEAR, High Fidelity, Komputer for alle, Illustreret Videnskab, Ny Elektronik, PC World og Privat Computer. Han har dessuten skrevet tallrike bøker og undervisningsprogrammer om IT.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Philips lar deg lage dine egne reservedeler

Roborock Saros Z70 rydder opp etter deg

Smart hjem for høns

Ny robotstøvsuger fra Roborock lover deg mer fritid

De'Longhi lanserer espressomaskin med 35 forskjellige drikker

Budsjettvennelig Ambilight

Ny fullpakket robotstøvsuger fra Roomba

Witt Piccolo 16" er klar for jobben

Nå kommer Ballie - og den blir stadig klokere

Dysons nye effektive luftrensere

Her er Mova's ville KI-planer for fremtiden

Massevis av rengjøringsprodukter fra Mova

Lyd & Bilde