TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
KJØP LB+ Total 1 uke uten bindingstid!

Sangmikrofon til iPhone

iRig Mic fra IK Multimedia er den første håndholdte mikrofonen eksklusivt for iPhone, iPod Touch og iPad.

Av / 07.01.11 - 08:05
Sangmikrofon til iPhone

iRig er en kondensatormikrofon, som betyr at den trenger strøm for å fungere. Det henter den rett fra iPhone, iPad eller iPod Touch, slik at ekstra batteri ikke er nødvendig. Vær oppmerksom på at det da spiser ekstra batterikapasitet fra enheten.

Mikrofonen, som er av typen kardioide (retningsbestemt), markedsføres mot sangere og komponister på farten, men også for taleopptak, instrumenter og opptak av enhver annen lydkilde i studio, på scenen eller i ”felten”.

Med mikrofonen følger appen VocaLive, en effektprosessor som jobber i sanntid, og skal gjøre det beste ut av vokalopptaket. Opptaksappen iRig Recorder lar deg lett ta opp, mens AmpliTube er en app som simulerer en rørforforsterker. Noe for gitaristen?

Mikrofonen iRig Mic fungerer også med andre vokal- og lydapplikasjoner for iOS-plattformen.

Mikrofonpluggen har inngang for hodetelefoner, slik at du kan monitorere det du spiller inn.

Annonse

Mikrofonen koster 50 Euro, og er tilgjengelig fra første kvartal 2011. Den skal bli tilgjengelig i butikker verden over, og kan forhåndsbestilles hos IK Multimedias online-butikk.

ikmultimedia.com

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Apple Intelligence på norsk

Sony overrasker med ny Xperia 10 VII

Apple rydder opp: iPhone 16 Pro utgår etter bare ett år

Tre nye klokker og propper

iPhone 17-serien er her

Oneplus skiller lag med Hasselblad

Slik ser Galaxy S26-serien ut

TCLs nye mobiltelefon tilbyr en fargerik e-bokopplevelse

Mer ekstrem sammenlegging fra Huawei

Diskret klokke spår fremtiden din

Samsung utvider Galaxy-familien med nye nettbrett og et rimelig flaggskip

Vanntette mobiler er ikke vanntette

Lyd & Bilde