TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Høsttilbud: LB+ Total kun 4 kr i 4 uker

Nyhet

Motorolas tynne mobiltelefon kommer snart

Vil Moto X70 Air snart bli utgitt, eller vil det komme en Moto Edge 70?

Av / 30.09.25 - 13:14
Motorolas tynne mobiltelefon kommer snart

Det hotteste i mobilbransjen akkurat nå er ultratynne mobiler. Ikke fordi noen har bedt om det, men fordi man må komme opp med noe nytt for å få folk til å bytte mobil. Først ute var Samsung Galaxy S25 Edge, og vi har nettopp publisert testen av Apple iPhone Air. Motorola ønsker selvfølgelig ikke å være dårligere. De har hatt stor suksess med sin sammenleggbare Motorola Razr 60 Ultra, så de har allerede vist at de kan tynn mobilteknologi. Nå har de sluppet en teaser i Kina om Moto X70 Air med et bilde av en veldig tynn mobiltelefon.

Motorolas tynne mobiltelefon kommer snart 1
Foto: Motorola

Men det ser ikke ut til at de kommer til å markedsføre den utelukkende som en tynn mobil, til tross for at den beskrives som «lett som luft». Tvert imot er markedsføringsuttrykket Air with KI. Dermed kan vi forvente at de vil legge vekt på smarte funksjoner, chatbots og generativ KI.

Les også TEST: Apple iPhone Air Mobilen man skryter av i begynnelsen, men i lengden overtar nok ulempene.

Spørsmålet er imidlertid om vi vil bli kjent med den som Moto X70 Air. Tidligere år har de kinesiske X-modellene blitt utgitt internasjonalt som Motorola Edge i stedet. Og nå har den beryktede lekkasjeren Evan Blass sluppet bilder av Motorola Edge 70, som markedsføres som «utrolig tynn og utrolig holdbar».

Telefonen ser ut til å fortsette Motorolas satsing på farger i samarbeid med Pantone, med tanke på den karakteristiske grønnfargen. Den buede skjermen ser imidlertid ut til å ha blitt erstattet av en helt flat skjerm. Det ville være litt overraskende om Motorola endrer så mange designelementer på en gang i den bestselgende Edge-serien.

Heldigvis er det snart oktober, så vi kan slutte å gjette.

(f. 1969): Journalist og nyhetsredaktør. Jonas har jobbet for Lyd & Bilde siden 2007 med det meste som kan kalles bærbart. Det vill si mobiler, trådløse høyttalere og hodetelefoner. Iblant kommer testingen inn på kollegaenes områder innenfor multiromslyd, hjemmekino og foto. Han startet sin bane som teknikkjournalist på IDG og skrev blant annet for PC för Alla, Internetworld og det som senere ble M3.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Ny Snapdragon maksimerer ytelsen

Dette er nytt i Galaxy One UI 8.5

Nye Xiaomi 15T-mobiler kan ringe uten nettverksdekning

Oppo lanserer KI-flaggskip

Chrome får innebygd Gemini KI

Huawei makser ut Watch GT 6

iPhone 17 Pro: Nå blir batteritiden plutselig avhengig av passet ditt

De første bildene av Xiaomi 17

Hold øye med barnet ditt med klokken din

5 skjulte funksjoner i iOS 26

Tysk «nei» stopper dansk forslag om chatkontroll

Apple Intelligence på norsk

Lyd & Bilde