TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Årets beste 2025
00dager
:
00timer
:
00min
:
00sek
Les mer

Gratis Spotify til mobilen

Spotify lanserer trolig gratis mobilversjon neste uke.

Gratis Spotify til mobilen

En gratis, reklamefinansiert mobilversjon av Spotify er på trappene og lanseres trolig neste uke, i følge Wall Street Journal.

Spotify har inngått lisensavtaler med musikkselskapene Sony, Warner and Universal om å slippe musikken løs gratis for mobil for første gang.

At ikke hele Spotify-biblioteket blir gjort tilgjengelig for mobilen gratis, innebærer at Spotify dikterer musikken du får høre gjennom en radiolignende tjeneste.

Spotify skal holde arrangementer i New York og London neste uke, og det er for tiden spekulasjoner i om den nye gratistjenesten vil lanseres da. Så langt har ikke Spotify gått ut med noe konkret om hva arrangementene vil dreie seg om.

Spotify avslørte nylig på sin nettside, Spotify Artists http://www.spotifyartists.com/ hvor mye de utbetaler til artistene pr. spilling. I gjennomsnitt blir det utbetalt 0,007 dollar pr. strømming, altså rundt 4 øre. Det påstås at rundt 70 prosent av inntektene går videre ut til artister og plateselskap, mens Spotify beholder 30 prosent.

Annonse

 

Les: Vi har testet Spotify Connect

(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Klikk på et tastatur

Fremtiden er tilbake på håndleddet ditt

Væskekjøling i mobil: Nå er det mulig

Oppdatert Tag Heuer-smartklokke

Tyskland torpederer dansk forslag om chat-kontroll

Galaxy S26 får hemmelig skjerm

Ingen nye Apple VR-briller?

Oppo kommer til Norge

Pixel mister pusten

Motorola på vei med en tynn mobiltelefon

Ny Snapdragon maksimerer ytelsen

Dette er nytt i Galaxy One UI 8.5

Lyd & Bilde