TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Få full tilgang LB+ Total 1 uke - Stoppes automatisk!

Billig Lollipop-nettbrett fra TrekStor

7-tommers Intel-basert nettbrett byr på nyeste Android-versjon, automatisk oppdatering og grafiske muskler til lavpris.

Av / 06.11.14 - 13:49
Billig Lollipop-nettbrett fra TrekStor

Google slapp i oktober Android 5.0, med kjelenavnet Lollipop. Nå følger mobil- og nettbrettprodusentene etter med nye modeller med Android 5.0 om bord, samt oppdateringer til eksisterende modeller.

De første på banen var HTC med Nexus 9 og Motorola med Nexus 6. Men allerede nå begynner vi også å se flere rimeligere modeller med Lollipop.

Tyske TrekStor lanserer den 18. november Xintron i 7.0, som er et 7-tommers nettbrett med 64-bit firekjerners prosessor fra Intel, 8 GB lagring og 1 GB minne (RAM).

Nettbrettet har automatisk oppdatering av operativsystemet, så man er garantert å ha den nyeste Android-verssjonen i 24 måneder etter lanseringen.

Foruten å være en av de første nettbrettene med Lollipop, ser den lille Xintron lovende ut. TrekStor skryter av en Antutu-benchmark-score på 37.000, hvilket legge både Samsung Galaxy S5 og HTC One M8 bak seg i støvet. Hvorvidt dette er sant, gleder vi oss til å finne ut av i en test. Men til en pris på 1.190 kroner lyder det imponerende.

Annonse

Fakta:

  • CPU: Intel Atom quad-core Z3735G 1,83 GHz
  • GPU: Intel HD Graphics
  • Skjerm: 7″ (1.280 x 800 pixels)
  • Kameraer: 5 MP, autofokus (bakside) / 1,26 MP (front)
  • Tråløst: Bluetooth 4.0, Wi-Fi, Miracast, GPS
  • Mål og vekt: 189 x 110 x 9 mm, 308 g.

Videoen nedenfor sier det meste (husk å dempe den irriterende musikken!):

(f. 1964): Journalist og tester. John har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2013, hvor han skriver om hi-fi, høyttalere, computere, gaming og teknologihistorie. John har beskjeftiget seg med teknologijournalistikk siden 1982(!), og har arbeidet for tallrike magasiner i forskjellige roller; blant annet GEAR, High Fidelity, Komputer for alle, Illustreret Videnskab, Ny Elektronik, PC World og Privat Computer. Han har dessuten skrevet tallrike bøker og undervisningsprogrammer om IT.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Annonsørinnhold: Samsung 990 PRO SSD

Hvor mye kraft får du egentlig fra en Samsung 990 PRO SSD?

Les mer

Kunstig intelligens vil snart kunne stille inn Windows

Nye kompakte Surface-enheter

Et siste farvel til Skype

Slanke gaming-maskiner fra Acer

Trumps tollkrig får konsekvenser: Første teknologiprodusent fjerner produkter fra det amerikanske markedet

Chromebooks i massevis

Apple maksimerer Mac Studio

Apple oppgraderer Macbook Air igjen

Denne bærbare datamaskinen har en sammenleggbar 18,1-tommers skjerm

Nordens billigste 5G-router

Velduftende mus fra Asus

Går prosessorutviklingen bakover?

Lyd & Bilde