TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Få full tilgang LB+ Total 1 uke - Stoppes automatisk!

Trådløs reisehøyttaler lover kraftig lyd i alle retninger

Philips BT6000 er vannbeskyttet og batteridrevet.

Trådløs reisehøyttaler lover kraftig lyd i alle retninger

Tross reisevennlig mål, lover Philips oss kraftig lyd fra den trådløse og Bluetooth-høyttaleren BT6000. Dette takket være doble høyttalerelementer og to passive radiatorer på begge sider av det sylinderformede kabinettet.

Et høyttalerelement og en passiv radiator sitter på hver side av høyttaleren.
Et høyttalerelement og en passiv radiator sitter på hver side av høyttaleren.

Musikksignalet prosesseres digitalt for å gi best mulig lyd ut av den lille høyttaleren, og lyden skal være lik i alle retninger. Det betyr at flere kan sitte rundt et bord med høyttaleren på midten, og alle vil oppleve samme lyd. Eller sitt ute – høyttaleren er nemlig vannavvisende og tåler regnevær.

Philips BT6000 tåler regnevær.
Philips BT6000 tåler regnevær.

Trådløs tilkobling skjer med NFC, slik at du bare fører mobiltelefonen inntil høyttaleren for å koble de to sammen (støttes ikke av dagens iPhone-modeller). Høyttaleren overtar som mikrofon og høyttaler ved telefonoppringninger.

Ønsker du å koble til et lydprodukt som ikke har Bluetooth, bruker du analoginngangen av typen 3,5 mm minijack.

Velg mellom fargene hvit, blå, rød og «gun metal».

Annonse

BT6000 er i salg nå, og koster 999 kroner.

(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Ekte bokhyllehøyttaler fra Fyne

Mer trøkk enn russebussen – og milevis bedre lyd

Disse to bør naboen passe seg for

Festglade Sony-høyttalere med fet bass

Liten høyttaler med stort forbilde

Sony lanserer nye lydplanker

Klipsch fornyer ikoniske høyttalere

Lydplanker med oppgraderingsmuligheter

Ny System Audio-høyttaler med dypere bass og renere lyd

Samsung-lydplanke kan slutte å fungere: Slik unngår du feilen

Samsung selger flest lydplanker i verden

JBL får fart på gatefesten

Lyd & Bilde