TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Rimelige lydplanker fra Sony

En av Sonys to nye lydplanker spiller musikk trådløst fra smartmobil, nettbrett eller PC, via Bluetooth. Den har dessuten trådløs subwoofer.

Rimelige lydplanker fra Sony

En lydplanke er en avlang høyttaler som plasseres under eller over TV-en, for å forbedre dennes lydkvalitet.

HT-CT60 og HT-CT260 er navnene på Sonys to nye lydplanker. Felles for begge er at det loves en illusjon av 3D surroundlyd uansett hvor i rommet du sitter.

Toppmodellen HT-CT260 kan dessuten spille av musikksamlingen trådløst via Bluetooth, fra smartmobil, nettbrett, PC eller Mac. Eller en hvilken som helst bærbare musikkspiller med Bluetooth. Den har dessuten trådløs basshøyttaler.

Den rimeligere HT-CT60 er enklere, uten Bluetooth og med kablet basshøyttaler.

Prisene er satt til 1.500 kroner for HT-CT60 og 2.700 kroner for HT-CT260.

Annonse

sony.no

(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Første lydplanke fra Marshall

V-16 F: Ny versting-subwoofer fra DALI

Tre nye høyttalere i det aller øverste sjiktet

Feirer jubileet med spesialmodell

Dansk high end i nye farger

Vi har hørt TCL og Dolbys nye høyttalere

Første lytting på Audiovectors flaggskip

Hva sa du? Sonos lydplanker får ny funksjon

BBC-klassikere i eksklusiv spesialutgave

Audiovector viser nytt flaggskip

Ekte bokhyllehøyttaler fra Fyne

Mer trøkk enn russebussen – og milevis bedre lyd

Lyd & Bilde