TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Få full tilgang LB+ Total 1 uke - Stoppes automatisk!

Er dette verdens mest bærbare høyttaler?

Polk Boom Bit markedsføres som ”verdens mest wearable høyttaler”, som betyr at du kan feste den til klær, vesker og mye mer.

Er dette verdens mest bærbare høyttaler?

Det blir tydeligvis aldri bærbart nok, for nå er Polk Boom Bit her, en trådløs Bluetooth-høyttaler som kan klypes fast til klærne, vesken, eller til og med skyggen på kapsen.

Test: Sony SRS-XB30 – diskotek på innerlomma

Den veier bare 30 gram og måler 7,5 x 3,5 cm. Den har knapper for å kontrollere lydnivå og lydspor, og dessuten innebygd mikrofon som kan brukes til håndfrie mobilsamtaler. Batteriet på den lille krabaten varer 3 timer, så noe må man ofre for å få ned størrelsen til dette nivået.

Stortest: Seks Bluetooth-høyttalere – trådløs musikk for oss alle

Folk som føler de absolutt må ha en høyttaler festet på kroppen trenger bare å punge ut 282 kroner for Polk Boom Bit, som kommer i fem ulike farger. Hvordan den låter, tør vi ikke tenke på.

Annonse

Polk Boom Swimmer Jr.

Ønsker du en høyttaler som i tillegg tåler vann og sportslige aktiviteter, er Polk Boom Swimmer Jr. kanskje noe for deg. Den er litt større, men har da også et batteri som varer i 8 timer og – skal vi tippe – litt fyldigere lyd.

Polk Boom Swimmer Duo

Best lyd vil du få med Polk Boom Swimmer Duo, som er enda litt større, og hvor man dessuten kan pare sammen to høyttalere i stereo, trådløst.

Prisen for Polk Boom Swimmer Jr. er 379 kroner, mens Swimmer Duo koster 574 kroner.

polkaudio.com

Les også

Test av Electrocompaniet EC Living Tana SL-1 og L-1 – multirom med hi-fi-kvalitet

 

(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Audiovector viser nytt flaggskip

Ekte bokhyllehøyttaler fra Fyne

Mer trøkk enn russebussen – og milevis bedre lyd

Disse to bør naboen passe seg for

Festglade Sony-høyttalere med fet bass

Liten høyttaler med stort forbilde

Sony lanserer nye lydplanker

Klipsch fornyer ikoniske høyttalere

Lydplanker med oppgraderingsmuligheter

Ny System Audio-høyttaler med dypere bass og renere lyd

Samsung-lydplanke kan slutte å fungere: Slik unngår du feilen

Samsung selger flest lydplanker i verden

Lyd & Bilde